Як легко розбити пух в пуховику після прання. Догляд за пуховиком

Багато
власників пухових курток задаються питанням, як правильно випрати
виріб, щоб він не втратив первинний зовнішній вигляд?
Володарів даного типу одягу лякає думка, що якщо наповнювач зіб\’ється після прання в грудки, річ буде неможливо носити. Щоб цього не сталося, куртки на пуху потрібно прати і сушити за певними правилами. Але якщо ви вже випрали таку річ, і наповнювач всередині неї скатався, є кілька способів розправити пух.

Особливості наповнювача

Для
того щоб уникнути неприємних наслідків, а також відновити зіпсований
після прання пуховик, потрібно вивчити властивості пухового наповнювача.
Натуральний пух має здатність добре вбирати вологу і погано віддавати її. Ворсинки, наповнені водою, склеюються один з одним і утворюють щільні грудки, і згодом їх дуже важко відокремити.

Для того щоб це не відбувалося, під час прання необхідно збивати виріб, не даючи ворсинкам злипнутися. Це можна зробити, використовуючи спеціальні кульки для прання пухових речей. Кульки закладаються в барабан пральної машинки і під час прання добре збивають пуховик.

Крім води пух вбирає в себе частинки миючого засобу, які сприяють його склеювання. У тому випадку, коли пуховик смердить після прання, значить його випрали неякісним порошком і пух ввібрав шкідливі речовини. Якщо прати пухову куртку разом з кульками, ворсинки пуху краще
очистяться від миючого засобу і забруднень і не будуть збиватися в
грудки.

Полоскати куртку необхідно кілька разів, щоб добре очистити її від миючих складів. Це також потрібно робити разом з кульками. Після прання пуховик треба правильно сушити, періодично збиваючи його руками, щоб не дати пуху злипнутися під час сушіння. Якщо ви все зробите правильно, куртка придбає первісну форму.

Якщо
після прання ви побачили, що в деяких місцях вироби утворилися невеликі
грудочки, і вирішили залишити все як є, річ не виконуватиме своє
призначення в повній мірі.
Для того щоб річ зберігала тепло, між ворсинками повинен бути повітряний прошарок. Якщо ж пух буде зім\’ятий і забитий залишками порошку, прати таку річ буде набагато гірше.

Грудочки під дією тяжіння осядуть вниз, а верх куртки стане тонким, і через тканину будуть відчуватися вітер і холод. Тому необхідно позбавлятися від всіх грудочок, навіть маленьких і розподіляти наповнювач рівномірно по всьому внутрішньому шару.
 
 

Способи усунення проблеми

Якщо
ваш пуховик став тонким, а пух збився після того, як ви його випрали,
ви можете спробувати усунути проблему двома способами.
Перший метод — провести повторне прання правильним способом, другий — спробувати позбутися від грудочок, розбивши їх вручну.

Якщо ви бачите, що скупчення невеликі, а куртка ще не висохла, тоді привести виріб у нормальний вигляд буде простіше. Якщо ж річ добре просохла, а грудки великі і жорсткі, до того ж
відчувається, що вона смердить, краще перепрати пуховик з урахуванням
рекомендацій.

Загальні правила прання пухових виробів:

    Використовуйте лише м\’які миючі засоби, бажано гель або рідина. Не використовуйте пральний порошок, він забиває ворсинки пуху шкідливими речовинами.
    
Прати вироби на натуральному пуху необхідно тільки в прохолодній воді, інакше наповнювач втратить свої властивості.
    
При машинній обробці обов\’язково кладіть в барабан спеціальні кульки, які допомагають збивати і прати пуховик.
    
Полоскати річ потрібно ретельно 2-3 рази, щоб миючі речовини вимилися з наповнювача.
    
Машинне полоскання також здійснюється за допомогою кульок.
    
Віджимайте виріб обережно, не перекручуючи його. При машинному віджиманні встановлюйте низькі обороти.

    Перед тим як почати прати виріб, вивчіть інформацію на етикетці. Подальші дії робите відповідно до вказівок виробника, щоб уникнути псування.

Машинне прання


Якщо фірма-виробник дозволяє прати у пральній машині вашу пухову куртку, доглядати за нею досить просто. Підготуйте річ до обробки в машинці-автоматі. Видаліть зайві предмети з кишень куртки, застебніть всі блискавки і кишені. Виверніть річ на виворітну сторону.

Заздалегідь придбайте кульки для прання пуховика. Часто вони продаються в магазинах верхнього одягу разом з виробами. Також їх можна купити в господарських відділах. Якщо ви не знайшли спеціальні кульки, їх можна замінити звичайними тенісними м\’ячиками (з м\’яким покриттям для великого тенісу).

    Спочатку переконайтеся, що тенісні м\’ячики НЕ будуть линяти під час прання і не зіпсують поверхню куртки. Краще купувати м\’ячики з білим або світлим покриттям.

Закладіть пуховик в барабан машинки. За один раз виперіть тільки один виріб, навіть якщо воно невеликого розміру. Для того щоб виріб на пуху добре пропрасувався, йому потрібно багато місця.

Потім покладіть 4-6 кульок в машинку і закрийте її. Регулятор встановіть на делікатний режим. Температуру виставте 30 градусів. Налийте в отвір для порошку рідкий миючий склад і включіть машинку.

Після циклу прання включіть автомат на додаткове полоскання. Кульки з барабана, не виймайте. Після того як виріб прополощеться, відіжміть його на низьких оборотах.

Ручне прання


У тому випадку, якщо виробником дозволена тільки ручне очищення вироби, виперіть річ ручним способом. Налийте у ванну прохолодну воду і розведіть в ній м\’який миючий засіб.

Помістіть куртку в ванну так, щоб повністю була покрита водою. Якщо на поверхні одягу присутні брудні плями, замочіть їх і залиште на 15-20 хвилин. Потім пуховик акуратно виперіть.

Наберіть чисту воду і добре прополощіть виріб кілька разів, кожен раз в новій воді. Далі обережно відіжміть, не скручуючи річ і покладіть на решітку або іншу рівну поверхню.
 
 

Як сушити

Наповнювач пухової куртки може скомкуватися в процесі сушіння, тому сушити такий виріб потрібно правильно. Робити це потрібно при кімнатній температурі або на свіжому повітрі в теплу пору року. При цьому стежте, щоб на нього не потрапляли прямі сонячні промені.

Якщо річ простьобана дрібно, можна повісити її на широкі плечі. Періодично струшуйте вашу куртку і розминайте грудочки руками, якщо вони починають утворюватися. Це потрібно робити до повного висихання речі.

У разі коли стібка велика, віджатий пуховик потрібно розкласти на решітці, щоб пух не опускався вниз і не скатався. Знизу виріб повинен вентилюватися. У процесі сушіння регулярно струшуйте річ і розправляйте пух руками. Від того, наскільки часто ви будете це робити, залежить, чи придбає виріб первісний вигляд.

Просушуючи куртку, кілька разів перевертайте її, щоб вона просохла рівномірно. До тих пір, поки весь пух висохне, розминайте наповнювач руками. В кінці сушіння ще раз добре струсіть річ і повісьте на вішалку.
 
 

Як розправити грудки


Якщо
ваш пуховик збився після процесу прання і став безформним, але ви
вирішили не перепирати його вдруге, доведеться спробувати розбити грудки
вручну.
Для цього є кілька способів.

Розкладіть виріб на рівній поверхні. Знайдіть утворені грудки і починайте розминати його пальцями рук, відокремлюючи частинки наповнювача один від одного. Після того як розправили один клубочок, розподіліть наповнювач рівномірно по внутрішньому шару і струсіть.

Послідовно переходьте від однієї ділянки до іншої. Це досить довгий процес. Він може зайняти кілька годин.

Для того щоб пух швидше випростався, і пуховик став пишним, можна використовувати фен. Включіть фен на режим холодного повітря. Гарячий включати не можна, так як натуральний пух не любить високу температуру і може втратити свої властивості. Направте потік повітря на проблемне місце, одночасно випростуючи його. Краще, якщо вам при цьому буде хтось допомагати.

Інший спосіб полягає в тому, що потрібно взяти вибивачку для килимів і, поплескуючи нею по виробу, спробувати розбити грудочки. Періодично пуховик перетрушувати, щоб наповнювач краще розподілився всередині. Якщо в приміщенні висока вологість, сушка пуховика може тривати близько двох діб. Щоб прискорити цей процес, розкладіть річ на сушарці для одягу виворітного стороною вниз. Знизу поставте обігрівач. При цьому простежте, щоб прилад не торкався виробу і був на достатній відстані від нього. Також не допускайте впливу теплого потоку повітря на пуховик.
 
 


Періодично перевертайте річ, перетряхуючи її і розминаючи грудочки. Робіть так до повного висихання, потім повісьте висушену і розправлену річ на вішалку.

Для того щоб відновити первісний вигляд пуховика, який збився після прання, ретельно виконуйте всі рекомендації. Правильно періть і сушіть такі вироби, щоб уникнути їх псування.