Як почистити капелюх з соломки в домашніх умовах

Вишукані красиві солом\’яні капелюхи найрізноманітніших фасонів особливо актуальні в жаркий літній сезон. Вони не тільки захищають голову і шию від палючого сонця, але і чудово доповнюють будь-який стиль одягу. Солом\’яний капелюх є тим головним убором, який вносить в образ жіночність, ніжність і романтичність. Як і всім виробам з натурального матеріалу їй потрібно делікатний догляд та чистка.

Основні правила догляду за солом\’яним капелюхом


Для того щоб почистити і правильно зберегти солом\’яного бриля, потрібно зовсім небагато часу. Своєчасний догляд дозволить залишатися в улюбленомому головному уборі привабливою не один сезон. У домашніх умовах капелюх чистять протягом літа і обов\’язково при підготовці до тривалого зберігання.

Основна увага приділяється очищенню від пилу і наслідків впливу яскравого сонячного світла. Іноді доводиться почистити плями, випадково отримані від упущених на капелюх тістечка або розлитої кави або соку.
 
 

Чистимо капелюх від пилу

Як не намагатися, уберегти капелюх від літнього пилу ніяк не можна. Тому після кожного повернення додому пил треба почистити сухою м\’якою щіткою. Можна скористатися непотрібною зубною щіткою і з її допомогою дбайливо опрацювати місця переплетення соломки. Тільки ні в якому разі не прати.

Якщо цього недостатньо, проводять більш глибоке очищення. Для світлої соломки процедуру проводять з використанням звичайного мила і води:

    -злегка змочуємо щітку в мильному розчині;
    —
обережно протираємо капелюх;
    —
змиваємо чистою водою;
   
-щоб збереглася форма, швиденько висушуємо білою тканиною або рушником.

Після глибокого очищення від пилу і можливих забруднень можна постаратися повернути білосніжність. Для цього процедуру чищення продовжують з використанням 3% перекису водню:

    -рівномірно змочують заздалегідь підготовленим перекисом;
   
-кілька хвилин дають просохнути;
   
-пропрасовують через марлю праскою.

Особлива увага приділяється виробам з темної соломки. Після видалення пилу по ній можна злегка пройтися змоченою в рослинному маслі губкою, потім просушити полотняною ганчіркою.
 
 

Запобігаємо пожовтінню

Солом\’яний капелюх може пожовтіти, якщо він довгий час пролежав в шафі, або навпаки, часто носився. Є нескладні способи підтримати білизну соломки.

Спосіб 1. Змішайте сік одного лимона або лимонну кислоту з водою і просто розпорошіть по всій поверхні отриманий розчин. Потім просушіть.

Спосіб 2. Розділіть лимон на дві половинки, попередньо зріжте цедру. Цими половинками якомога рівномірніше потріть солом\’яний виріб. Витримайте в такому вигляді 35-45 хвилин, після чого ретельно змийте теплою водою м\’якою щіткою. Висушіть і пропрасуйте гарячою праскою обов\’язково через білу тканину або марлю.

Спосіб 3. Якщо немає лимона, його може замінити 3% перекисом водню і нашатирним спиртом:

    -змішайте по 2 столових ложки перекису водню і нашатирного спирту;
    —
капелюх розправте і протріть підготовленою сумішшю;
   
-пропрасуйте сильно нагрітою праскою.

Чистка перед тривалим зберіганням


При підготовці до зимового зберігання лляні, бавовняні і багато інших речей доводиться прати. Що стосується солом\’яних виробів, то ця процедура призведе до дуже сумних наслідків. Будь-яка спроба прати капелюх її зіпсує. Як можна почистити:

    -Обережно очищаємо від пилу, щіткою опрацьовуючи всі переплетення.
    —
Дбайливо м\’якою губкою видаляємо плями, використовуючи просту воду і дитяче мило.
   
-Якщо залишилися складні плями, не намагайтеся капелюх прати, зверніться до фахівців у хімчистці. Там зможуть почистити соломку, не піддаючи її руйнівниій дії.

    Перед чищенням прикраси і стрічки з капелюха можна зняти і випрати.

Віддаючи капелюх на зберігання в шафу, не вішайте солом\’яні вироби на вішалки і гачки. Для них буде потрібно своє місце на полиці. Приготуйте спеціальну болванку або підберіть відповідний бутель із пластику або скляну банку. Головне, солом\’яні головні убори повинні зберігатися в розправленому вигляді.

Доглядати за солом\’яними виробами нескладно. Тому не варто відмовлятися від цих красивих головних уборів з натурального матеріалу.