Як вибрати ковдру, щоб не замерзнути

Щоб бути здоровою, людина повинна спати не менше 8 годин на добу. Але часто через неправильно обрану ковдру в ліжку можна не тільки не виспатися, але і захворіти.

КРОК 1
Якщо ви любите легку, але теплу ковдру, вибирайте вовну

Вовняні ковдри не тільки досить легкі, але і прекрасно тримають тепло, вбирають вологу, і провітрювати їх досить легко. Найчастіше для виготовлення таких ковдр використовується вовна з кози чи стрижена зі спинної частини вівці. Іноді ковдри роблять з пуху (підшерстя) двогорбих верблюдів, які ті втрачають в період линьки. Моделі з верблюжої вовни вважаються ексклюзивними, цінними і відрізняються від інших вовняних варіантів м\’якістю і більш легкою вагою. Ковдри з вовни можуть бути у вигляді пледа або стьобаними. Перші відмінно підійдуть для літнього сну, а ось другі більш теплі. Проте є у вовняних ковдр і недоліки, так як при їх зберіганні з\’являється необхідність застосування засобів, що відлякують комах, у тому числі і моль.

КРОК 2
Якщо ви шукаєте теплу ковдру, беріть пухову
{PAGEBREAK}
Найтеплішою, а одночасно м\’якою, легкою і пружною вважається пухова ковдра. Воно до того ж утримує тепло. Для її виготовлення зазвичай беруть качиний або гусячий пух, в ексклюзивних випадках — пух гагари. Оцінити якість такї ковдри ви можете за способом її пристібання. Справа в тому, що в прошитїй «квадратами» ковдрі певна кількість пуху знаходиться на невеликому відрізку площі, тоді як в прошитих паралельними рядами моделях пух може блукати і збиратися тільки з якоїсь однієї сторони.

КРОК 3
Якщо ви боретесь з екологією беріть ватяну ковдру

Здатність вбирати вологу і при цьому зберігати тепло стосується і ще одного варіанта ковдри — ватна, відмінною рисою якої є до того ж екологічно чистий наповнювач, який, на відміну від інших, не може викликати алергію. Однак є й тут свої нюанси. Така ковдра досить важка і не поглинає сторонніх запахів.

Читати також: Як правильно спати?

КРОК 4
Якща ви схильні до алергії, робііть ставку на синтетичну модель

Синтетичні ковдри наповнені синтепухом і синтепоном. Це синтетичні антиалергенні волокна, які воістину можуть стати паличкою-виручалочкою для тих, кого мучить алергія на пух або натуральну вовну. За такими ковдрами досить просто доглядати, вони досить легкі і доступні за ціною.

КРОК 5
Якщо ви не любите прати вручну, беріть синтепонові варіанти
{PAGEBREAK}
Синтепонова ковдра — модель для ледарів. Її можна легко прати в пральній машині. Проте тут треба бути готовими до того, що вона не буде такою ж теплою, як натуральна, і вологу вбирати буде гірше.

От і все. Тепер ви знаєте, які ковдри зможуть дбайливо охороняти вас в темний час доби. Виберіть варіант, який підійде вам найбільше — і добрих вам снів!