Як правильно прати в\’язані речі

В\’язані речі ручної роботи завжди ексклюзивні і індивідуальні, і вони вимагають особливого догляду. Тому купуючи сукню, кофту або туніку ручної роботи, слід бути готовим до дотримання особливих правил, відмінних від догляду за речами масового виробництва. Виконання рекомендацій по догляду за в\’язаним одягом послужить гарантією його збереження від деформації і псування. Зокрема, набуваючи такі предмети гардероба, потрібно уявляти собі, як прати в\’язані речі.

Перемо правильно в\’язані речі

Якщо ви полюбляєте ексклюзивні речі ручного в\’язання, вам слід знати основні правила по догляду за речами такого роду. Їх небагато, і, тим не менш, вони вбережуть вас від передчасного псування і деформації улюблених предметів одягу:

  •     В\’язані речі з будь-якої пряжі — бавовни, змішаної пряжі, льону і тим більше вовни — слід прати вручну, від прання в машинці доведеться відмовитися, якщо ви не хочете безповоротно зіпсувати кофту, кардиган або сукню.
  •     Прання краще проводити в теплій воді з використанням спеціального засобу, призначеного для прання речей з делікатних матеріалів з рослинним складом, що підтримує природний склад волокна.
  •     Під час прання вироби не рекомендується терти, надаючи на них механічний вплив. Краще за все не доводити речі до такого стану, коли на них утворюється стійке забруднення. Якщо таке трапилося, наприклад, на манжетах і горловині, бруд можна відіпрати, використовуючи щітку з натуральною щетиною.
  •     Річ викладається на дно ємності (миски або ванни) з водою і засобом для прання, забруднені місця натираються миючим засобом з використанням щітки. Після чого виріб слід змочити у воді кілька хвилин. Після такої процедури, як правило, бруд швидко відходить, річ залишається обережно віджати і прополоскати в чистій воді.

Особливості прання речей з мохеру, ангори і пуху

Речі, зв\’язані з ангорки, мохерової пряжі або пуху категорично не підходять для машинного прання, щіткою їх теж не можна чистити, оскільки може бути пошкоджена поверхня. Такі вироби вимагають особливої ​​делікатності під час прання. Прати їх потрібно, зануривши в теплу воду, додавши мильного засобу. Після їх слід трохи струсити, не виймаючи з води.

Після закінчення прання в\’язані речі віджимати не потрібно, слід просто дати їм стекти природним шляхом.

 

Полощіть речі правильно

 

Після прання в\’язаних речей, дуже важливо їх правильно прополоскати, робити це потрібно в достатній кількості чистої води, не застосовуючи віджимання, інакше ваші улюблені речі можуть піддатися деформації. Додавання при полосканні у воду оцту збереже ваші речі від розтягування, а також допоможе освіжити колір. Це особливо важливо, якщо при в\’язанні використовувалася пряжа, схильна до втрати кольору.

Як правильно сушити

Якщо ви не хочете, щоб ваша кофта або кардиган після прання втратили форму і витягнулися, сушити їх краще всього в розправленому стані на горизонтальній поверхні. Після того як з виробу витікла вода, його рекомендується розкласти на м\’якому рушнику або махровому простирадлі, попередньо гарненько розправивши. Саме в такому стані в\’язана річ і повинена висохнути.

    Гладити виріб потрібно строго виходячи з рекомендацій по догляду: деяким речам ця процедура протипоказана, в інших випадках рекомендується прасування через марлю або дбайливе відпарювання.

В\’язані вироби завжди в тренді і ніколи не виходять з моди, в них ви будете виглядати індивідуально і ефектно. Щоб такі ексклюзивні речі змогли радувати вас протягом довгого часу, їм потрібен особливий догляд. Але нехай це вас не лякає, залишайтеся завжди на піку моди, будьте красиві і неповторні.