Чим відмити жир на кухонних шафах

Жир на кухні, це той компонент, який там присутній постійно, в кількостях більше або менше, і незалежно від нашого бажання. Просто хтось прибирається на кухні частіше і саме, тому жир на різних поверхнях не так кидається в очі, особливо, якщо прибирання таке Ви провели зовсім недавно. Але, якщо кухню від жиру періодично не відмивати, то дуже скоро він покриє своїм товстим шаром всі поверхні без будь-якого винятку.
Адже він прекрасно тримається навіть на будь-яких різновидах стелі. Так що займатися таким чищенням потрібно обов\’язково, хоча, звичайно, процедура ця малоприємна, якщо не сказати, що зовсім неприємна. Бо часом буває так, що начебто і засіб Ви купили гарний і зусиль доклали чимало, а видалити весь жир ніяк не виходить. Саме це нас і засмучує найбільше. Тут вже починаєш розчаровуватися у всіх сучасних чудо засобах побутової хімії, і кидаєшся на пошук альтернативних, більш «рідних» і, як ми сподіваємося, більш ефективних домашніх засобів. Ось саме такими простими домашніми засобами ми сьогодні і будемо відмивати жир на кухні, а точніше на кухонних шафах.

 
 

Чим відмити кухонні шафи від жиру? Кілька простих варіантів

Саме на кухонних шафах жиру накопичується, мабуть, найбільше. І при цьому, відкладається він на них далеко не тільки на поверхні зверху, але ще й на стінках, а також на дверцятах, адже ці дверцята ми постійно чіпаємо, дуже часто жирними руками, і не завжди тільки за ручки. До речі, жирні плями досить часто з\’являються не, тільки, на дверцятах кухонних шаф, а й на дверях міжкімнатних. Яким чином їх можна прибрати з таких дверей Ви можете почитати ось тут. Що стосується кухонних шаф, то верхню їх частину можна досить просто захистити від жиру. Для цього Ви просто застилаєте всі кухонні шафи зверху білим папером або іншими матеріалами. Жир буде відкладатися вже на цьому папері, а не на поверхні шафи. При збиранні Ви цей папір просто викидаєте, і застилаєте шафи новою. При цьому поверхня його буде чистою. Газету для цього краще не використовувати адже коли жир на неї осяде, вона його вбере і при цьому вся фарба з газети (текст, малюнки та інше) віддрукується на поверхні Ваших кухонних шаф. Звичайно, там зверху, ці газетні малюнки на шафах ніхто не побачить, але, все одно, краще газетою не користуватися.

Тепер давайте вчитися захищати дерев\’яні меблі на кухні від жирового нальоту іншими, більш складними способами. Складні вони в тому відношенні, що потрібно буде готувати спеціальний склад. Але, тільки цим їх «складність» і обмежується, адже всі складові тут дуже прості. Ось, наприклад, простий «кухонний» скраб від жиру з соди і звичайної соняшникової олії (розводимо так — 1,5:1). Перемішуємо соду в маслі так, щоб домогтися середньої густини, тобто, щось на подобі сметани. Далі, цей «кухонний» скраб можна вже застосовувати, тобто його просто наносимо на жирну поверхню дерев\’яної шафи, і потихеньку відтирати цей липкий шар жиру. При застосуванні цього простого складу, сода зазвичай майже відразу ж обсипається (зовсім небагато), а ось масло вбирається в дерево. Таким чином, поверхня шафи як би ще й полірується. Дерево від цього значно перетворюється, йому легше дихати зсередини, крім цього, поверхня теж набуває колишній яскравий колір, який був у Ваших шаф, коли вони були ще зовсім новими.

Що стосується частоти нанесення такого скрабу проти жиру, то займатися цим потрібно хоча б рази 2 за місяць. Так Ви відмиєте свої кухонні шафи від жиру, а крім цього ще й захистите їх від пересушування, адже температура на кухні часто вища, ніж в інших кімнатах. Крім того, надмірна волога після такої обробки, Вашим шафам також буде не страшна. Такий скраб також підійде і для інших дерев\’яних поверхонь, як то, посуд, ті ж двері або рами, які прикрашають картини в будинку.

Крім очищення різних дерев\’яних поверхонь від жиру, їх потрібно ще й регулярно протирати. Робити це найкраще сіллю. Також для цього підійде і розчин нашатирю. Так Ви не дасте розмножуватися різним мікроорганізмам на цих поверхнях.

Якщо ж шафи на кухні у Вас пластикові, то краще за все відмивати їх солоною водою. Тут концентрація солі невелика — береться всього лише чайна ложка, і розводиться вона в цілому літрі води. Той же розчин нашатирного спирту можна використовувати і тут для видалення такого липкого жирного нальоту. Крім меблів, він допоможе відмити Вам ще й кахель, який теж часто буває, заляпаний жиром.
 
Читати також:
Як відмити кухонні шафи від жиру
Як легко відмити брудну духовку
Як відмити душову кабіну
Як відмити кришталеву люстру (засоби та методи)
Як відмити термос з нержавійки в середині від чаю