Як відмити термос з нержавійки в середині від чаю

Термос в сучасному світі — практично незамінна річ, є моделі не тільки для збереження гарячого чаю, але і для їжі, так як не у всіх є можливість на роботі розігрівати свій обід. Колбу найчастіше виготовляють з нержавіючої сталі, так як вона добре зберігає тепло всередині себе і не схильна до змін. Після тривалого використання термоса його поверхня може покритися нальотом від чаю або може з\’явитися неприємний запах, якщо частинки їжі потрапили в важкодоступні місця.
 

Підручні засоби для ефективної чистки

Термоси виготовляють або з нержавіючої сталі, або з дзеркального скла, якщо ви власник першого типу, потрібно приготуватися до частого утворення чайного нальоту. Ємність з нержавіючої сталі краще вбирає запахи і домішки, тому її і складніше відмити від них. Не всі знають, що в цьому випадку робити, але вмілі господині вже виділили для себе найдієвіші засоби, які підходять для цієї мети, кожен з них передбачає використання підручних матеріалів.

Лимонна кислота

 

 

Цитрусові часто використовуються, щоб прибрати неприємні запахи і очистити забруднені поверхні, у випадку з термосом вони теж вельми ефективні. По-перше, можна використовувати лимонну кислоту: 2 столові ложки порошку необхідно насипати в колбу і залити окропом до максимально можливого рівня. Потім її потрібно закрити кришкою і залишити на ніч.

По-друге, можна використовувати безпосередньо сам свіжий фрукт, для цього його потрібно нарізати шматочками і також залити окропом, закрити кришкою і залишити на ніч. З ранку потрібно вилити рідину, викинути лимон і помити ємність за допомогою звичайного миючого засобу. Іноді для видалення стійкого чайного нальоту необхідно проводити процедуру кілька разів. Неприємний запах, як правило, усувається після першої обробки лимоном.

Харчова сода

Цей продукт є в наявності у будь-якої господині, одна пачка соди може довгі роки зберігатися на кухні без діла, але для видалення забруднення і запахів вона підходить якнайкраще. Необхідно приготувати розчин, виходячи зі співвідношення 1 столова ложка соди на 1 склянку гарячої води. Отримана суміш заливається в колбу, нещільно закривається кришкою і залишається на всю ніч. З ранку содовий розчин потрібно вилити, а ємність почистити за допомогою засобу для миття посуду.

    Сода дозволить ефективно очистити внутрішню поверхню від нальоту і запаху.

Є ще один варіант відмити термос з допомогою соди, додатково потрібно буде використовувати перлову крупу. Колбу потрібно заповнити окропом, додати туди половину склянки крупи і пару чайних ложок соди, після чого закрити її кришкою і добре збовтати. В цьому випадку перловка грає роль своєрідної м\’якої мочалки, яка легко очищає стінки колби.

Столовий оцет

 

 

Ще один ефективний засіб, який можна використовувати не тільки при готуванні, але і для очищення термоса з нержавійки від нальоту. Заповніть колбу на три чверті гарячою водою, потім долийте 9% -оцтом. Закрийте кришку і ретельно струсіть термос, щоб рідини перемішалися. Залиште його охолоджуватися на пару годин, періодично струшуючи. Після закінчення часу вилийте розчин і сполосніть внутрішню поверхню колби прохолодною водою. Оцтова кислота може швидко очистити термос, не залишивши й сліду нальоту або запаху, крім того, різкий запах оцту легко вивітрюється після просушування термоса.

Таблетки для очищення зубних протезів

Цей метод стали використовувати недавно, але він також досить ефективно справляється з забрудненнями. Попередньо потрібно буде купити таблетки в аптеці, вони коштують недорого. Щоб почистити термос, необхідно залити його окропом і розчинити в ньому 2 — 3 таблетки. Подібна суміш залишається на всю ніч, а вранці виливається. Термос після цього потрібно помити за допомогою звичайного миючого засобу в теплій воді.

Візьміть на замітку

Щоб продовжити термін служби термоса і не пошкодити його під час миття, необхідно дотримуватися деяких рекомендацій:

  •     Після кожного використання термоса ретельно промивайте його за допомогою мильного розчину, при необхідності використовуйте йоржик для посуду, щоб відмити наліт. Така профілактика дозволить запобігти утворенню нальоту і запаху.
  •     Не використовуйте відбілюючі миючі засоби для кухонних поверхонь, вони можуть очистити термос, але є ймовірність пошкодити гумові деталі на його кришці або навіть шви.
  •     Не можна використовувати абразивні засоби для чищення — пісок, яєчну шкаралупу, металеві щітки і т.д. Вони можуть подряпати поверхню, і термос буде гірше тримати тепло.