Як відмити душову кабіну

У багатьох будинках встановлюють душові кабіни, оскільки вони зручні і дуже економлять місце. Але разом з придбанням виникає питання, чим мити душову кабіну, і як підтримувати її чистоту. Тільки на перший погляд це легке завдання. Насправді миття кабінки для купання є відповідальним процесом.

Особливості душових кабін

Завдання ускладнюється тим, що в душовій кабіні треба помити не тільки нижню частину, а й стіни по всій їх висоті. Таким чином, площа оброблюваної поверхні збільшується. За своєю будовою душові кабіни можуть відрізнятися. Є бокси, в яких всі стінки гладкі, зроблені з пластику. Є кабінки, які прибудовуються до стіни. У них зазвичай підлога і дві бічні стінки викладені плиткою.

Оскільки в кабінці в процесі миття дуже тепло і волого, в ній часто заводиться цвіль. Щоб цього не сталося, душову треба провітрювати після купання. А коли будете чистити її, особливу увагу приділяйте стиках керамічних плиток, кутах і закутках.

Якщо вода у вашому регіоні дуже жорстка, то непогано буде зганяти її за допомогою гумового скребка після кожного прийняття душу. Так ви зможете уникнути інтенсивного утворення вапняного нальоту. А наліт, як відомо, чистити дуже складно.

Лійка від душу найшвидше покривається нальотом, в підсумку отвори забиваються, і вода погано проходить. Щоб почистити лійку, найкраще відкрутити її, розібрати і замочити на пару годин в столовому 3% оцті.

Послідовність дій

{PAGEBREAK}

Тепер перейдемо до питання, як відмити душову кабіну від вапняного нальоту. Для цього необхідно виконати ряд дій.

Зайдіть всередину і приберіть з душу мочалки, шампуні, бритви тощо.
Обробіть всі стінки засобом, який в\’їдається в накип. Це може бути густий гель або якийсь рідкий склад, розпорошується з пульверизатора.
За допомогою губки розподіліть цей засіб рівномірно по всіх стінках і деталям сантехніки (крану, душу, шлангу, всіляким перемикачів) і залиште його на 10-15 хвилин, щоб добре подіяло.
Потріть гарненько стінки і промийте їх водою.
Зженіть воду за допомогою гумового скребка. Якщо такого пристосування у вас немає, то просто протріть насухо ганчіркою.
Скляні двері та дзеркальні поверхні можна додатково обробити засобом для миття скла. Це зробить їх ідеально сяючими.

Таку мийку слід робити приблизно раз на тиждень. Це дозволить зберегти душову кабіну в чистоті, запобіжить утворенню некрасивого нальоту, жовтизни, дозволить довше зберегти сантехніку.

Як відмити цвіль

Тепер давайте розглянемо питання, як відмити душову кабіну від цвілі. Цвіль часто заводиться в кутах кабінки і на стиках керамічної плитки. Позбутися від неї досить складно. Існують спеціальні препарати, якими найкраще обробляти стики, але якщо у вас під рукою такого немає, то можна застосувати домашній засіб.

На 3 літрів гарячої води необхідно взяти півсклянки оцту, чверть склянки харчової соди і півсклянки нашатирного спирту. Запах стоятиме сильний, тому відкривайте двері та вікна. У цьому складі змочують губку і протирають стіни, приділяючи увагу стикам. Працювати треба в рукавичках. По закінченню витирають поверхні сухою ганчіркою.

Додаткові поради

{PAGEBREAK}

Не варто чистити душ за допомогою засобів, які можуть його подряпати. Не застосовуйте жорсткі металеві губки і порошки з абразивними властивостями. Якщо почнуть утворюватися подряпини, то в них швидше зможуть заселитися бактерії, вони заб\’ються брудом, що призведе до псування душової кабіни.

Окремо чистіть хромовані поверхні. Для них можна використовувати м\’яку ворсисту ганчірочку. У недорогий сантехніці покриття може злазити, тому проявляйте до нього особливу обережність, натирайте без зусилля, не застосовуйте їдких речовин.

Якщо бокс забезпечений глибоким піддоном, то обов\’язково окремо чистять піддон. Для нього можна застосовувати хлорвмісні засоби, або ті ж самі речовини, що і для стінок. Піддон треба змивати щораз після прийняття душу, щоб на ньому не залишалося брудних розводів.

Не забувайте для профілактики приблизно раз на місяць чистити слив в душі, адже він забивається волоссям, шкірним жиром і брудом.