Як прати флісові речі

Речі з флісу люблять абсолютно всі, адже так приємно буває укутатися м\’яким теплим пледом в прохолодний вечір, але ось як прати фліс і правильно за ним доглядати — відомо далеко не всім. Будемо розбиратися, як це робити правильно, щоб нові речі надовго зберегли свій первозданний вигляд і надзвичайну м\’якість.
 

Які миючі засоби потрібно вибирати

Основу флісової тканини складають синтетичні волокна, тому догляд за нею потрібен особливий і дбайливий. Для такого матеріалу не підійдуть агресивні миючі засоби і вода високої температури, а вже про застосування хімічних засобів для виведення плям і взагалі доведеться забути.

Якщо ви любите прати руками, можете скористатися звичайним господарським милом, воно володіє хорошими миючими здібностями і не містить агресивних компонентів. Але для прання в машині-автомат господарське мило не підходить.

    Тканиною з синтетичних волокон відмінно сприймаються миючі засоби рідкої консистенції, які зараз на прилавках представлені у величезному асортименті.

Відбілювачі з вмістом хлору застосовувати не можна ні в якому разі. Але що ж робити, якщо, наприклад, на плед випадково пролили каву і залишилися плями? Насправді, забруднення з флісової тканини відіпрати дуже просто, достатньо лише замочити річ на деякий час в теплій воді з додаванням рідкого миючого засобу. Навіть сильні забруднення зникнуть, і одяг знову стане чистим і свіжим.

Кілька правил прання флісових речей

Щоб флісові речі радували вас і ваших близьких якомога довше, необхідно знати, як прати фліс і дотримуватися деяких правил при їх пранні:

 •     Самим лагідним методом для цього матеріалу, безумовно, є ручне прання. Робити це слід в теплій воді, оскільки температура понад 30-40 ° здатна зіпсувати улюблені речі назавжди.
 •     Спочатку потрібно добре розчинити у воді миючий засіб, а потім можна приступати до боротьби з брудом і плямами.
 •     Віджимати флісові речі після прання не рекомендується, краще дозволити воді стекти з тканини природним шляхом. Можна розрівняти матеріал долонями по напрямку зверху вниз, щоб позбутися від зайвої вологи.
 •     Якщо з ручним пранням ви не особливо дружите і вважаєте за краще машину-автомат, при пранні речей з флісу їх потрібно обов\’язково вивернути навиворіт, застебнути всі наявні замочки і гудзики. Тоді під час прання не відбудеться витягування або пошкодження одягу.
 •     Барабан машини не слід забивати до відмови.
 •     Машину потрібно налаштувати на делікатний режим (ручний), віджим встановити мінімальний, а ще краще — обійтися і зовсім без віджиму.
 •     Машинну сушку теж використовувати не слід, щоб уникнути скочування або деформацію тканини. Адже якість може бути різною, тому ризикувати не варто, щоб одяг з часом не втратив свій первинний зовнішній вигляд.
 •     Використовувати для полоскання кондиціонер також не рекомендується, оскільки кондиціонер може зруйнувати водовідштовхувальне просочення флісової тканини.

Як потрібно сушити фліс

 • Випраний одяг потрібно акуратно розправити і повісити сушитися на мотузку. Найкраще, за можливості, сушити одяг на плічках.
 • Не можна сушити на батареях, оскільки від дії високої температури синтетичні волокна тканини можуть піддатися деформації.
 • Якщо на вулиці дуже жарко, краще сушити речі в приміщенні, при кімнатній температурі вони сохнуть чудово, а ось гаряче повітря їм зовсім не на користь.
 • А вже прасувати такі делікатні речі заборонено категорично, про це свідчить перекреслена праска на кожній етикетці.
Ставтеся до флісового одягу і пледу дбайливо і з любов\’ю, і тоді ви довго зможете насолоджуватися їх м\’якістю і свіжістю і користуватися ними із задоволенням.