Як зробити пральний порошок з господарського мила і соди

Ціни
як і раніше, продовжують потихеньку рости (десь зовсім не потихеньку),
тому багатьом доводиться шукати, на чому можна заощадити.
А,
економити можна майже у всіх областях (звичайно, в розумних межах),
якщо Ви будете знати певні хитрощі, які і кінцевий результат не зроблять
гірше, і гроші Ваші заощадять.
Ось сьогодні ми звернемося до побутової хімії. Якщо зайти в магазин, і купити всю хімію, яка нам потрібна, то сума виходить вельми серйозна. Щоб її якось зменшити, можна купити дешевшу хімію, і зробити з неї та інших складових, якейсь більш дорогий засіб. Так, наприклад, можна з господарського мила зробити свій, домашній порошок. Звичайно, мило таке, за вартістю з порошком не порівняти, ось як раз в цьому рецепті і можна буде заощадити.

Робимо домашній порошок на основі господарського мила. простий рецепт

Коли, щось потрібно приготувати своїми руками, то цими самими руками доведеться трохи повозитися. Але, зате Ви будете точно знати (аж до останнього компонента), з чого Ви це зробили. Щоб приготувати свій домашній пральний порошок, потрібно буде взяти господарське мило. Робити такого порошку відразу ми буде досить багато, тому беремо такого мила цілих 5 шматків! Все це мило Вам потрібно буде перетерти на тертці. Коли з цим завданням ви впораєтесь, то потрібно в отриману стружку всипати стільки ж соди. Можна брати просту, тобто харчову, або замінити її кальцинованою. Щоб в результаті порошок вийшов більш ароматним, потрібно додати туди ароматизатор. Найкраще для цього підійде будь-яке ефірне масло. 15 крапельок масла, цілком достатньо для такого обсягу домашнього порошку.

Добре для цього підходить масло апельсинове. Можна замінити його на масло лаванди, або м\’ятним. Можна, звичайно, масло і зовсім з цього рецепта виключити, якщо не хочете ароматизувати порошок. Далі, мильну стружку з содою і маслом Ви просто перемішуєте, і можна готувати велику банку. Саме в неї і потрібно буде зсипати отриманий порошок. Чим він хороший? У ньому немає фосфатів та інших непотрібних речовин, він досить нешкідливий, а відпирає речі також добре. Банку, потрібно буде закрити, і зберігати її можна у ванній поруч з іншою побутовою хімією.

Що
стосується застосування такого порошку, то засипають його не в відсік, а
прямо в саму білизну, тобто безпосередньо в барабан.
Пари ложечок (звичайно столових) такого порошку цілком вистачає на 4-х літровий барабан. Якщо він у Вас більше, або менше, то тут Ви вже самі зможете розрахувати його кількість виходячи з цієї норми. При пранні таким порошком, білизна виходить м\’якою і свіжою, при
цьому, якщо Ви додали ефірне масло, то речі матимуть легкий аромат, який
Ви для цього вибрали в свій рецепт.

Рецепт №2


Цей рецепт ще простіше. Не потрібно витрачатися навіть на господарське мило, в хід можна пустити будь-які обмилки. Так що викидати їх не потрібно, вони цілком підходять для виготовлення такого порошку. Можна, взагалі не перетирати обмилки в порошок, а просто закинути їх так, прямо в барабан. Штук 5 обмилок Вам буде достатньо на повний барабан білизни. Прямо туди ж засипаємо і соду, вистачить всього 2-х столових ложок. Все, машинку можете закривати і запускати прання. Все дуже швидко, і дуже дешево!

Ось ще кілька секретів по приготуванню такого порошку. Перший стосується мила. Його краще подрібнити на тертці дрібно. Воно так у Вас швидше розчиниться, і тоді ніяких слідів на білизні від ноьго розчинених шматочків у Вас не залишиться. Порошок цей, пере досить добре, так що багато його в бак засипати не потрібно. Пара ложок на весь бак, буде цілком достатньо. При застосуванні подібного домашнього порошку, речі зберігаються краще, тобто так швидко не затираються. Вигляд
у них досить довго зберігається майже в магазинному варіанті, так що,
думаю, це непогана заміна дорогим «брендовим» порошкам.
 
 
Читати також: