Як відбілити білу сорочку в домашніх умовах

У кожної людини є свої уподобання що до вибору одягу. Хтось любить стримані тони, а деякі, навпаки, заявляють про себе за допомогою яскравих відтінків. Але одна річ в гардеробі чоловіка залишається незмінною, і кожна уважна дружина знає, як відбілити білу сорочку.

Методи відбілювання білих сорочок

 

 

Після частого прання біла сорочка втрачає свою білизну, набуваючи кремовий або жовтий колір, це можна виправити в домашніх умовах за допомогою підручних засобів.

Перекис водню

Найчастіше забруднюється комір і манжети, відбілити їх можна за допомогою звичайного перекису водню. Для цієї процедури вам знадобиться 30% -розчин перекису водню і два літри теплої води. Після додавання перекису в воду її слід ретельно розмішати, потім на півгодини замочується вся сорочка або окремо комір або рукава.

Під час процедури річ слід розподілити по ємності, щоб відбілювання пройшло рівномірно. Якщо ж хочеться поліпшити результат, можна додати трохи харчової соди.

Нашатирний спирт

 

 

Якщо ваша сорочка зроблена з бавовни, для неї підійде наступний метод: в п\’ять літрів теплої води потрібно додати чотири ложки нашатирного спирту, потім все добре перемішати.

    За допомогою цього методу потрібно видбілювати всю сорочку, а не тільки комір або манжети.

Замочування триває 3 години, після чого необхідно добре прополоскати річ.

Кисневий відбілювач

У продажу існує багато різних видів кисневих відбілювачів, які відрізняються різним ступенем відбілювання. Зазвичай достатньо стандартного кисневого відбілювача, який потрібно засипати в гарячу воду, після чого добре розмішати. Брудну сорочку потрібно замочити на всю ніч, вранці необхідно випрати сорочку в машинці або ручним способом.

Господарське мило

 

 

Метод з використанням 72% господарського мила, яким користувалися ще наші прабабусі при кожному пранні. Необхідно намочити сорочку теплою водою, потім намилити господарським милом, особливо проблемні місця, які дуже швидко втрачають білизну, наприклад, комір і залишити річ на 3 години. Після закінчення часу слід випрати річ звичайним способом.

Кип\’ятіння

Кип\’ятіння є найдавнішим методом, який використовували наші предки. Вам буде потрібна каструля, в яку потрібно налити воду і додати пральний порошок для ручного прання. Потім потрібно занурити сорочку в каструлю, дати воді закипіти і кип\’ятити ще 30 хвилин.

    Не варто забувати: якщо це проводити часто і довго, тканина, з якої виготовлена ​​сорочка, може зіпсуватися чи втратити свої якості.

Білизна

Білизна є сильнодіючим хлоровмістним відбілювачем, якщо ви часто використовуєте її в домашніх умовах, не забувайте:

  •     при роботі з білизною необхідно прибрати сторонні речі, так як при випадковому попаданні на них білизна може залишити вицвілу пляма;
  •     найкраще використовувати рукавички, щоб не пошкодити шкіру.

Білу сорочку за цим методом відбілюють всього 20 хвилин. У теплу воду додають дві ложки білизни і замочують з періодичним помішуванням для повного відбілювання сорочки. Після цього потрібно прополоскати її у великій кількості холодної води.

Харчова сода

Ще один відбілювач є у кожної людини в господарстві, це звичайна харчова сода. Вам знадобиться півсклянки соди, яку потрібно засипати в спеціальний відсік пральної машини разом з порошком або ж безпосередньо в миску з сорочкою. На відміну від методів з використанням перекису і інших відбілюючих засобів, метод з содою займає набагато менше часу.

Сухе молоко

Часто використовується метод із застосуванням порошкоподібного молока. Суть полягає в наступному: в теплу воду з сорочкою засипається стакан порошкоподібного молока, перемішується ретельно і деякий час заперати. Цей спосіб часто використовують, якщо хочуть отримати білосніжний комір.

Поради щодо використання

Перед вибором засобу для відбілювання білих сорочок у домашніх умовах уважно прочитайте його склад, щоб ознайомитись з правилами використання, терміном і способом зберігання.

Якщо халатно поставитися до застосування відбілюючих засобів, вони можуть принести шкоду тканині, наприклад, вона може розповзтися, зробитися більш крихкою або зовсім поміняти колір, але вже остаточно.

При неправильному зберіганні і використанні високої концентрації деякі засоби можуть завдавати шкоди організму людини, викликати алергічні реакції, подразнення, свербіж, особливо небезпечно це для дітей. У ще не сформованого організму побутова хімія в високих концентраціях може призвести до утруднення дихання, порушення імунної системи і навіть до зупинки дихання. Будьте обережні при виборі засобів, завжди читайте інструкцію, щоб не нашкодити тканині і близьким людям.