Як відбілити білий медичний халат в домашніх умовах

Будь-який співробітник медичного закладу, будь то лікар, медсестра або навіть санітар, повинен завжди виглядати бездоганно, особливо це стосується халата, так як будь-яке забруднення на ньому відразу помітно. До того ж, до медика, який стежить за своїм зовнішнім виглядом, завжди буде набагато тепліше і доброзичливіше ставлення пацієнтів і колег. Відбілити медичний халат до початкового стану в домашніх умовах не складно, якщо знати, як і чим це потрібно робити.
 

Популярні підручні засоби

Найпростіший спосіб повернути халату первісну білизну — це випрати його в пральній машинці з додаванням промислового відбілюючого засобу. Однак якщо такого під рукою не виявилося, а плями потрібно вивести, можна заощадити на його покупці і скористатися перевіреними народними методами. За своєю ефективністю вони нітрохи не поступаються покупним засобам, але екологічно безпечні і не приносять шкоди здоров\’ю людям і домашнім тваринам.
 

Нашатирний спирт

Дуже часто білий медичний халат жовтіє по всій поверхні або в вигляді окремих плям через змішання препаратів, які на нього потрапляють. Цю проблему неважко усунути, маючи під рукою домашню аптечку, а конкретніше, нашатирний спирт. Миску середнього розміру потрібно заповнити гарячою водою і розвести в ній 5 — 6 столових ложок нашатирю, після чого ретельно розмішати. Пожовклий халат необхідно замочити в цій суміші на 10 — 12 годин, після чого ретельно прополоскати і повісити сушитися. При дуже сильних або в\’їдливих плямах до нашатирю додають 1 — 2 столові ложки перекису водню, зменшивши при цьому час замочування на 2 — 3 години.

    Крім відбілюючої властивості нашатир ще і значно пом\’якшує воду, яка в багатьох регіонах України дуже жорстка через домішки. Саме через цю причину можна зіпсувати, наприклад, улюблений махровий халат, і навіть медична уніформа з часом втратить свою структуру. Пом\’якшення дозволить зробити процес прання набагато простішим.

Посилення порошку

 

 

Звичайний пральний порошок хоч і здатний видалити плями, але халат після одного або декількох праннів з великою ймовірністю потьмяніє і стане сірим. Щоб цього не сталося, можна вдосконалити пральний порошок. Для цього потрібно розвести в 10 л теплої води звичайну кількість прального порошку, додати 4 столові ложки 3% -перекісі водню, 1 столову ложку нашатирного спирту і 6 столових ложок повареної солі. В отриманому розчині необхідно замочити білий халат на 20 — 30 хвилин, важливо не перетримати його довше цього часу, інакше річ дуже скоро прийде в непридатність. Після закінчення часу халат потрібно добре прополоскати в холодній воді і при необхідності випрати звичайним способом.

Лимонний сік

Якщо забруднення ще не сильно в\’їлися в тканину, можна спробувати відіпрати їх за допомогою лимонного соку. Для цього потрібно в миску середнього обсягу розчинити свіжовичавлений сік двох лимонів, після чого замочити в розчині медичний халат. Його можна залишити постояти на всю ніч, 10 -12 годин якраз вистачить для повного виведення плям. Вранці потрібно добре прополоскати річ у холодній воді і просушити.

Господарське мило

Господарське мило здавна використовується для видалення плям різної природи на одязі, білий халат воно може відбілити, якщо плями свіжі і не встигли вбратися в волокна. Необхідно натерти їм всі забруднені ділянки і залишити в теплій воді на всю ніч. Вранці потрібно ретельно прополоскати річ у холодній воді, можна додати кондиціонер для білизни, щоб волокна не втратили свою структуру.

    Господарське мило ефективно зарекомендувало себе не лише при пранні бавовняного або лляного медичного одягу, білий махровий халат так само можна відбілити за допомогою цього перевіреного засобу.

Кальцинована сода

Це побутовий засіб для чищення знаходить масу застосувань при пранні або прибиранні квартири. Його перевага в тому, що він так само як і нашатирний спирт пом\’якшує жорстку воду, роблячи процес прання простішим і зберігає структуру речей. На відміну від інших засобів, за допомогою кальцинованої соди відпирати плями потрібно в пральній машинці, а не вручну. Для цього в відділення для прального порошку засипається невелику кількість соди, одяг закладається в барабан і переться при температурі 60 — 70 ° C. Додатково потрібно встановити режим полоскання, щоб не робити цього вручну після закінчення прання. Відбілити таким чином можна тільки лляний медичний одяг.

Відбілювач «Білизна»

Дуже часто господині використовують промисловий відбілюючий засіб «Білизна», який набагато дешевше інших подібних речовин. Річ потрібно замочити в гарячій воді на кілька хвилин, після чого додати невелику кількість відбілювача і протримати халат в воді ще 2 — 3 хвилини. Після цього його потрібно ретельно прополоскати. Слід враховувати, що працювати з «Білизною» найкраще в рукавичках, щоб уникнути пошкоджень шкіри, а прати з її допомогою речі потрібно вкрай рідко, коли інші способи не допомагають. Крім того, відбілити таким чином можна тільки бавовняний медичний одяг.

Заходи профілактики

Прання в домашніх умовах за допомогою народних методів хоч і безпечне для екології і людини, але при частому використанні негативно позначається на тканині. Щоб медична одяг не зношувалися завчасно, але при цьому завжди залишався білосніжним, необхідно враховувати наступні рекомендації:

  •     якщо потрібно відбілити кілька предметів медичного одягу, прати їх потрібно, обов\’язково розділивши по типу тканини, наприклад, бавовна окремо від синтетики або льону;
  •     оптимальна періодичність відбілювання — 1 раз на тиждень;
  •     після прання із застосуванням додаткових компонентів рекомендується використовувати кондиціонер для білизни при полосканні, це збереже структуру волокон;
  •     по можливості, медичний халат, краще прати окремо від інших речей;
  •     якщо прання проводиться в пральній машині, необхідно регулярно прочищати її злив, інакше засмічення можуть перешкоджати видаленню забруднень.