Як очистити килим від шерсті кота, собаки та інших домашніх тварин

Тварин в будинку тримають багато. Хтось без них просто не може уявити свій будинок, в якому відразу ж когось не вистачає. Кішки, собаки та інші представники тваринного світу в наших будинках, доставляють нам багато радості. Але, вони, також вимагають постійного догляду. Є, звичайно, свої труднощі, які неодмінно доводиться вирішувати любителям тварин. Хтось їх просто не помічає, а для когось це серйозна проблема. Шерсть домашніх тварин, яку вони залишають під час линьки на килимах, диванах і інших предметах, це одна з таких проблем. Якщо Ваш кіт або собака сильно линяють, то вовни цієї стає досить багато. Прибрати її зовсім не так просто. До килиму, наприклад, вона «присмоктується» дуже добре. І прибрати її з килима буває досить непросто.

Чистимо килим від котячої шерсті і від шерсті інших домашніх тварин. Як це зробити?

Напевно, в цьому відношенні щасливими себе почувають тільки володарі «лисих» тварин. Наприклад, кішок породи сфінкс, або домашніх щурів. А
ось у тих, у кого вдома живуть «пухнастики» або навіть гладкошерсті
тварини, проблема вовни на килимі або на інших м\’яких предметах,
стороною точно не обходить.
Тому килим (саме про нього ми і будемо говорити) потрібно від цієї вовни періодично чистити. Щоб біс пантелику «не ганяв» цю саму шерсть по килиму, краще чітко уявляти, як це можна ефективно зробити.
 

Є, звичайно, свої варіанти прибрати шерсть з килима.

 


Найпростіший варіант, це намочити віник, і їм потихеньку підмести килим. Так Вам напевно вдасться прибрати найбільші скупчення вовни. Більш дрібні її частини, Ви таким чином, все ж «відклеївся» від ворсу
килима, і далі, вже пилососом їх можна буде прибрати остаточно.

«Родинний» метод, це зробити теж саме вологою ганчіркою. Нею доведеться пройти весь килим. При цьому протирати її з деяким зусиллям потрібно в одному напрямку. Якщо вовни багато, то ганчірка буде обов\’язково збирати її в купу, і шерсть буде осідати на ній. Коли вовни стане досить багато, ганчірку слід добре промити, і дійти килим до кінця. Звичайно, заняття одноманітне і дуже копітка, але так килим Ви зможете очистити практично повністю.

Хороша річ скотч! Він, дуже липкий, і цю його понад «липкість», можна використовувати для збору шерсті з килима. Якщо
скотчем обмотати руку в один шар, при цьому липка сторона повинна бути
назовні, то можна прямо цією рукою збирати шерсть з килима.
Просто притискайте липку сторону скотчу до килима, і шерсть буде залишатися на скотчі. Правда, скотч досить швидко втрачає свої липкі властивості, але за цей час Ви зберете якусь частину шерсті домашніх тварин. Далі, цей шматок стрічки викидаємо, наносимо на руку новий, і знову продовжуємо очищати. Так само можна прибрати шерсть і з м\’яких меблів.

 Всі ці способи, звичайно, змусять Вас «повозитися» і досить довго. Є варіант простіший, і, як кажуть, більш ефективний. Для
цього змішують воду з кондиціонером для білизни (стакан і того і
іншого), заливають все це в пульверизатор і обприскують килим.
Що робить цей склад? Він знову ж піднімає трохи волоски шерсті, вони відходять від килима, і пилосос їх збирає досить легко.

 Є спеціальні рукавички, якими якраз вичісують собак і кішок. Вони ганчіркові, але одна сторона у них прогумована. Можете цими рукавичками пройтися по килиму. Шерсть до них теж непогано прилипає.

 Звичайно,
краще за все не запускати килим, і не чекати, що за шерстю домашніх
тварин вже не буде видно кольору килима, або малюнка на ньому.
Якщо періодично проходити пилососом по килиму, то шерсть на ньому накопичуватися у великих обсягах не буде. 2 рази за тиждень взяти пилосос в руки для чищення килима, буде цілком достатньо. Якщо ж тварина у Вас досить велика, або вона активно линяє, то доведеться чистити килим частіше — хоча б через день. Так, очистити килим набагато легше, ніж прибирати з нього справжню «вовняну шубу».
 
Читати також: