Як видалити запах сечі з килима: народні поради

Завели собі маленького чотириногого друга, а тепер питаєте себе, як вивести запах сечі з килима? Привчання нового члена сім\’ї до лотка — процес довгий і виснажливий. Варто докладно розглянути деякі поради, які допоможуть прибрати неприємні аромати в домашніх умовах. 

Чим видалити неприємний «аромат»

Сеча — це основний продукт життєдіяльності будь-якої тварини. Її склад на 3% містить в собі різні хімічні речовини. До таких відносяться:
— сечовина;
— різні солі;
— уробилин;
— урінова кислота;
— креатинін.
Все інше це звичайна вода. Позбутися від запаху кота або цуценя за допомогою звичайних ароматизаторів не вийде. Якщо неприємності з\’явилися в дитячій кімнаті, то тут необхідно ретельно продезінфікувати поверхню.
Існує ряд речовин, які ефективно справляються з ароматами, і їх можливо знайти в кожному будинку. У цей список входять:
— харчова або кальцинована сода;
— столовий оцет;
— марганцівка;
— йод;
— господарське мило;
— заварка чайна;
— перекис водню;
— спирт або горілка.

Як видалити сторонні запахи

Якщо на килимі ви виявили свіжа пляма, то видалити його можна звичайними паперовими рушниками або звичайною ганчіркою. Очистити підсохлі сліди легше, якщо попередньо розмочити їх водою. А ось застарілі забруднення від кота або цуценя з неприємними запахами можна почистити простими способами.

Порада 1

Пляму посипте харчовою содою. Вона повністю має закрити забруднення. Видалити неприємне забруднення можна щіткою з жорстким ворсом. Ми залишаємо в такому вигляді на кілька годин. Залишки соди видаляються за допомогою пилососа.
 
Харчова сода є ефективним засобом, який здатен видалити різні забруднення навіть в дитячій кімнаті.

Порада 2

Зробіть оцтовий розчин на воді (співвідношення 1 : 3). Далі рекомендовано почистити ворс м\’якою тканиною. Оцтовий розчин здатний нашкодити матеріалу, тому для початку проведіть експеримент на непомітному шматочку.
Якщо використовуєте цей спосіб для очищення килимового покриття в дитячій кімнаті, то потрібно ретельно провітрити приміщення.

Порада 3

Наступною за своєю ефективністю є перекис водню. Приготуйте робочий розчин в співвідношенні 1 : 1. Нанесіть на килим.
Перекис водню добре усуває запах, але також з легкістю може знебарвити фарбу на матеріалі. Застосовувати цей засіб потрібно з особливою обережністю.

Порада 4

Практично в кожному будинку знайдеться невеликий шматок господарського мила. Прибрати сліди від перебування вдома вихованця можна за його допомогою. Натріть їм ретельно пляму. Залиште на кілька хвилин і змийте вологою ганчіркою. Наостанок протріть оброблене місце спиртом або горілкою. Процедуру від початку і до кінця рекомендовано повторити ще раз.

Порада 5

Якщо ви не звикли здаватися і вирішили домогтися позитивного результату, то пропонуємо наступний спосіб:
— обприскайте пляму оцтовою есенцією;
— дочекайтеся, коли вона повністю висохне;
— наступним кроком посипте це місце харчовою содою;
— зверху обприскуємо розведеною перекисом водню;
— чекаємо повного висихання і прибираємо залишки пилососом.

Порада 6

Завжди можна скористатися професійною допомогою. Якщо килимове покриття невеликого розміру, то його приймуть в хімчистці, а великий виріб з радістю приймуть на автомийці. Стандартна тривалість процедури становить 2 години.
 
Не забудьте у фахівців уточнити вартість всієї роботи. І попередьте заздалегідь, що ви хочете позбутися не тільки від плями, але і його запаху.

Порада 7

У магазині на прилавках є професійні засоби очищення. Вони допоможуть прибрати аромат і всі сліди. Для цього нанесіть його за допомогою губки і залиште на 30-40 хвилин. Залишки видаляються вологою ганчіркою і виріб висушується.

Порада 8

Щоб прибрати запах від кота на килимі ретельно підбирайте речовини, відштовхуючись від кольору ворсу. Якщо виріб темного кольору, то краще використовувати:
— розчин марганцівки (1 чайну ложку розбавте 3 л води);
— йод (додайте 20 крапель в 10 л води).
Якщо килимове покриття світлого відтінку, то можна скористатися хлоровмістким відбілювачем. Змивається він за допомогою мильного розчину.
Використовувати будь-які відбілювачі потрібно з обережністю. Невідомо як поведе себе матеріал, вступивши з ним в реакцію. Також ні в якому разі не змішуйте хлор з аміаком. Ця суміш небезпечна для життя і здоров\’я вас і вихованця.
Додаткові рекомендації
Наступні поради допоможуть не тільки позбутися від несподіванок, але і можливо допоможуть запобігти їх:
1. Якщо ви завели собі кошеня чи цуценя, то будьте готові, що він буде робити свої «справи» на килим.
2. Якщо є можливість, то краще на деякий час приберіть все килимові покриття.
3. Якщо думаєте, що запах переслідує вас по всій квартирі, то запросіть фахівця.
4. Якщо від кота з\’явився неприємний слід, то будьте готові, що він обов\’язково повернеться на це місце. Обробіть його ретельно.
Позбутися від повторної появи вихованця можна за допомогою ферментативного засобу.
Не турбуйтеся, якщо чотириногий друг ходить в туалет на килимове покриття. За допомогою наведених порад ви з легкістю зможете позбутися від усіх слідів і ароматів. Особливо ретельно це потрібно робити, якщо вихованець облюбував килим в дитячій кімнаті.