Як почистити брудний килим

Не у всіх нас є супер миючі пилососи, зате майже в кожному будинку знайдеться килим або палас. Ймовірно, тому питання, як випрати килим, хвилює багатьох людей. Як ви думаєте, наскільки складно це зробити?

Велике значення має розмір виробу. Зрозуміло, що маленький килим випрати в домашніх умовах значно простіше, ніж великий важкий палас на кілька квадратних метрів.

Прання у ванні

Перед початком прання в обов\’язковому порядку треба:

— пропилососити килим або зібрати поверхневий бруд за допомогою віника.
— оглянути виріб і визначити, де розташовані плями, які потребують окремої обробкі.

Отже, якщо розміри дозволяють, то чистку і мийку килимів слід здійснювати у ванній. Треба згорнути підлогове покриття в рулон і помістити його у ванну. Потім відвернути верхній кінець і натерти щіткою з миючим гелем. Порошок для прання краще не використовувати, тому що він погано вимивається. При наявності в\’їдливих плям килим можна залишити на деякий час відмокати, а потім змити піну напором води з душу і приступати до чищення іншої частини.

Миючу рідину можна зробити самостійно. Вона буде краще тим, що в неї входять доступні і недорогі компоненти. На відро (5-6 літрів) теплої води беруть 2 столові ложки рідкого миючого засобу для посуду, 50 грам оцту і стільки ж нашатирного спирту. Розчин відмінно відмиває всілякі плями з килимів, освіжає колір і усуває запахи. Запах нашатирного спирту швидко вивітрюється.
{PAGEBREAK}
Іноді рекомендують додавати гас під час прання. Робити це не варто, оскільки від запаху гасу дуже складно позбутися. І якщо ви з його допомогою чистили палас в домашніх умовах, то будьте готові до того, що провітрювати кімнату доведеться кілька годин на день протягом тижня-двох.

Невеликий за розмірами палас можна повністю засунути в ванну, залити водою і додати миючий, а коли бруд відмокне, злити воду і сполоснути виріб начисто.

Миємо прямо на підлозі

Для великих килимів цей метод не підходить. По-перше, в домашніх умовах у ванній возитися з ним важко і незручно. По-друге, в квартирі він буде сохнути дуже довго, якщо намочити його повністю. Вихід допомагають знайти сучасні технології.

Візьміть один із засобів для чищення килимів. Це може бути горезвісний Ваніш, або більш дорога і рідкісна речовина. Насправді їх існує досить багато. Якщо ви зацікавитесь питанням, то зможете без зусиль знайти в будь-якій компанії, яка торгує миючими засобами, рідина або порошок, за допомогою якого в домашніх умовах чистять килими.

Рідину треба спінити і нанести на поверхню, порошок можна просто розсипати. Особливо брудні місця ретельно труть щіткою. Коли речовина адсорбує бруд і висохне, його збирають пилососом. Таким способом можна чистити будь-які килими середнього і слабкого ступеня забрудненості.

Якщо ж ворс настільки брудний, що навіть смердить, то бажано випрати його більш грунтовно.

Прання у дворі
{PAGEBREAK}
Тим, хто живе у власному будинку або виїздить на дачу, найзручніше прати килим влітку на відкритому повітрі. Ви можете розстелити його прямо на асфальті або повісити на поперечину, що виконує роль спортивних брусів і турніка. У стиснутих домашніх умовах такого не зробиш.

Якщо прання килимів відбувається на горизонтальній поверхні (на асфальті або бетоні), то це місце треба підмести і сполоснути.
Вибийте з килима (паласу) пил, підметіть його віником або пропилососьте. Добре намочіть килим водою зі шланга або полийте з відра.
Візьміть який-небудь рідкий миючий засіб (гель для посуду, спеціальний шампунь і т. д.) і нанесіть його рівномірно.
Щіткою зробіть піну і виперіть нею всю ворсисту поверхню. Аналогічним чином можна випрати гладкий палас.
На закінчення змийте брудну піну водою зі шланга.

Цей спосіб найкраще дозволяє позбутися неприємного запаху, якщо килим смердить. На свіжому повітрі все вивітрюється, а сушка не складає особливих проблем.

Сушка

Коли прання килимів відбувається в домашніх умовах, виникає необхідність якнайшвидше їх висушити. Влітку при високій температурі повітря достатньо відкрити вікна і включити вентилятор, щоб волога швидше випаровувалася.

Взимку можна включити обігрівач, тепловий вентилятор або скористатися феном, якщо килимок маленький. Непогано буде повісити килим на балконі або покласти його на 2-3 табуретки, щоб він сох і зверху і знизу.

Деякі паласи сильно мочити не можна, оскільки вони проклеєні спеціальним клеєм. У цьому випадку доведеться вдатися до сухого чищення або винести палас взимку на сніг, який відмінно забирає запахи, пил і отчищає бруд.