Як користуватися ваніш для чистки килимів

Килим — один з найважливіших предметів інтер\’єру, але одночасно він дуже швидко забруднюються, тому рано чи піздно доводиться проводити генеральне чищення, щоб позбутися від пилу і побутових плям. На лідерських позиціях серед засобів для чищення в домашніх умовах вже давно зміцнився Ваніш — універсальний засіб для чищення килимів і м\’яких меблів від плям різної природи. При цьому господині не доведеться присвячувати чищенню цілий день, так як почистити килим Ванішем можна дуже швидко і в той же час ефективно.

Що потрібно робити

Застосування будь-якого миючого засобу в домашніх умовах починається з читання інструкції, Ваніш в цьому випадку не є винятком. В інструкції можна прочитати, як правильно користуватися засобом для чищення килимів, чи існують які-небудь показання до застосування стосовно матеріалу, з якого виготовлений предмет інтер\’єру і т.д. У цій справі краще не поспішати, адже якщо зробити все правильно, можна впоратися з чищенням набагато швидше, і залишається менше шансів пошкодити покриття.
Після того як інструкція уважно переглянута, можна переходити до самого чищення. Насамперед потрібно позбавити килим від осілого на ньому пилу, найкраще вибити його на свіжому повітрі, в крайньому випадку можна скористатися пилососом. Тільки пропилососити килим необхідно з обох сторін, щоб видалити всі частинки бруду, інакше при вологому прибиранні можуть з\’явитися нові плями і розводи.
Після цього слід підготувати необхідний інвентар:
— рідкий засіб або порошок Ваніш для килимів;
— велика губка, яку ви будете використовувати тільки для прибирання або чиста щітка з щетиною середньої жорсткості;
— рукавички для прибирання;
— таз або глибока ємність.
У тазу треба розвести Ваніш для килимів з теплою водою в пропорції 1: 9 і добре розмішати суміш до утворення густої піни. Слід постаратися отримати її якомога більше, тому що чистка проводиться саме піною, а не водним розчином. Після цього потрібно за допомогою губки або щітки рівномірно розподіляти піну по килиму, м\’яко втираючи її в ворс. В процесі на губці може осідати велике сміття, його необхідно своєчасно прибирати, щоб не ускладнювати процес. Якщо піна в тазу осяде, досить знову взбити воду і продовжити чистку за допомогою нової піни.
 
Втирати Ваніш для килимів краще круговими рухами, так він зможе захопити всі частинки бруду.
Після цього потрібно залишити піну вбиратися на деякий час при відкритій кватирці. Складно сказати, скільки часу буде потрібно, все буде залежати від матеріалу, з якого виготовлено покриття. Однак дуже старатися теж не варто, зайва волога тільки зашкодить предмету інтер\’єру.
Щодо завершального етапу потрібно пропилососити килим, видаляючи з нього піну разом із забрудненнями. Для цього краще здійснювати плавні рухи щіткою пилососа, не дуже натискаючи на неї, щоб не рознести пил по килиму. Після цього потрібно дати килиму повністю висохнути, так як в ворсі можуть ще бути залишки вологи.
Старі в\’їдаються плями теж можна видалити за допомогою Ваніша для килимів в домашніх умовах, не звертаючись в хімчистку. Для цього за кілька хвилин до нанесення піни потрібно вилити на пляму ковпачок концентрованого засобу.

Корисні рекомендації

Щоб килим завжди виглядав як новий, а процес чищення в домашніх умовах не займав багато часу і сил, рекомендується дотримуватися наступних порад:
1. Пилососьте покриття 1 — 2 рази на тиждень, чим більше часу ви проводите в кімнаті, тим частіше потрібно проводити таку чистку, навіть якщо ви не бачите явних забруднень. Профілактичну чистку Ванішем для килимів можна проводити 1 раз на місяць.
2. Щоб перевірити, як матеріал реагує на засоби для чищення, потрібно нанести його на невелику непомітну ділянку покриття і почекати кілька хвилин. Якщо колір не потьмянів, і ворс залишився без змін, можна застосовувати для чищення гель і на всьому килимі.
4. Найкраще використовувати Ваніш відразу після того, як  килим був забруднений. Застарілі плями набагато важче вивести, іноді це під силу зробити тільки спеціалізованим клінінговим компаніям, які використовують агресивні засоби.
5. З обережністю використовуйте Ваніш, якщо у когось вдома є алергія на побутову хімію. Залишки засобу в ворсі килима після чищення можуть спровокувати негативну реакцію організму.
Якщо не вийшло вивести плями в домашніх умовах, можна здати килим в хімчистку, де професіонали своєї справи зможуть ефективно вивести навіть застарілі плями і повернути покриттю первісний вигляд.