Чим облицювати камін

Більшість людей сьогодні облицювання камінів воліють виконувати за допомогою керамічної плитки або кахлів. Застосування цих матеріалів надає виробу презентабельний зовнішній вигляд і істотно збільшує коефіцієнт його тепловіддачі. Щоб
облицьована поверхня каміна мала ідеальний зовнішній вигляд і радувала
довгі роки, всю роботу по обробці слід довіряти тільки
висококваліфікованим фахівцям.
Особливо це відноситься до обробки поверхні кахлями, тим більше, що така робота проводиться одночасно із зведенням каміна.

Інструменти і матеріали

Для виконання обробки поверхні каміна використовуються такі інструменти та матеріали:

1) плитка;

2) мастика або термоустойчивие суміші;

3) зубчасті шпателі;

4) бруски;

5) мильна вода;

6) губка;

7) гумові шпателі;

8) дерев\’яні терки з насадками з гуми.

Для
виконання облицювання можна застосовувати спеціальну плитку для камінів
прямокутної або квадратної форми абсолютно будь-якого розміру.
Важливо, щоб вироби мали глазуровану глянсову поверхню і були термостійкими. Рекомендується купувати таку плитку, щоб вона в процесі укладання не різалася, а використовувалася цілком. Це позбавить від необхідності проведення зайвих робіт і зробить поверхню каміна набагато привабливіше.

Технологія обробки поверхні каміна


Весь процес облицювання каміна проводиться в декілька етапів:

1. Перед початком облицювання необхідно добре підготувати підставу. Камера каміна максимально можливо вирівнюється до досягнення прямокутної форми. Поверхню слід очистити від розчину, пилу, глини і залишків колишньої обробки.

2. При виконанні облицювання застосовуються різні вогнетривкі мастики не надто густої консистенції. Такі суміші прекрасно зберігають свої робочі характеристики до температури приблизно 1000 ° C. Що стосується клейового шва, то його оптимальна ширина повинна становити від 2 до 5 міліметрів.

3. Оздоблювальні роботи починають знизу і поступово просуваються вгору. Плитку
необхідно спочатку приміряти «насухо» і лише після цього на поверхню
можна наносити розчин із застосуванням зубчастого шпателя.
Коли плитка укладена на розчин, її потрібно злегка притиснути і втиснути в нанесену суміш. Рівномірність і ширина плиткових швів повинна регулюватися монтажними хрестиками.

4.
Коли вся плитка повністю покладена на камін, поверхню необхідно
перевірити на рівність за допомогою рівного дерев\’яного бруса або
будівельного правила.
Якщо є виступаючі плитки, то їх потрібно сильніше придавити до розчину. Плитка, що розташовується безпосередньо над топкою, має підпирати брусами до моменту повного затвердіння клейового складу.

5. Плитку після повного висихання розчину миють мильною водою, а плиткові шви обробляють дерев\’яною теркою з насадкою з гуми. Коли затирка повністю просохне (через 10 хвилин), всі залишки розчину видаляють за допомогою вологої губки. Плитку додатково полірують з використанням дрантя.
 
Читати також: