Як відлякати комарів не шкідливими речовинами

1. Запах дрібно порізаного листя і цвітіння черемхи або базиліка вельми не до смаку комарам.

2. Ефірні масла — відмінні натуральні та безпечні помічники в боротьбі зі шкідливими і «кусючими» комахами. Можна використовувати якесь одне з масел, а можна в окремому флакончику приготувати антикомарину суміш. Використовуйте масла гвоздики, анісу, цитронелли, евкаліпта, кедра і чайного дерева. Останнє можна наносити на місця укусу комах (не тільки комарів, але і бджіл, мурах, ос) для зняття свербіння і дезінфекції ранки. Будь-яке з цих масел можна крапнути в камін, на свічку або на лампу розжарювання (перед тим, як її запалити) і комарі будуть змушені звільнити вас від свого настирливого сусідства.

3. Під час пікніка на природі відлякати комарів допоможе дим багаття, в якому горять соснові або ялинові шишки.

4. Комахи не терплять запаху томатного бадилля. Поставте в приміщенні такий собі букет зі зрізаного зеленого листя помідорів або розмістите на підвіконні парочку горщиків зі зростаючими томатами, і комарам в цій кімнаті буде нестерпно перебувати.

5. Можна приготувати «ванільну» воду для обробки відкритих ділянок тіла. Маленьку пачку ванілі розбовтати в склянці води.

6. При укусах комах для зняття свербіння відмінно допомагає порошок соди з краплею води або порошок таблетки аспірину з водою.