Як наносити рідкі шпалери

Рідкі шпалери — це, по суті, один з різновидів декоративної штукатурки. Вони поєднують в собі переваги декількох видів настінних покриттів,
але при цьому позбавлені від ряду недоліків класичних шпалер.

Підготовка стін.

Нанесення рідких шпалер буде під силу навіть непрофесіоналові, однак,
як і при роботі з іншими оздоблювальними матеріалами, вкрай важливо
правильно підготувати стіну.

Наносити цей вид покриття можна майже на будь-яку поверхню, будь то, бетон, пофарбована стіна або залишки старих шпалер. Однак, важливо вирівняти поверхню до початку роботи з шпалерами. Видаліть всі шаруються частини і шорсткості, ретельно зашпаклюйте всі щілини. Як і інші види покриттів, рідкі шпалери не здатні приховати недоліки стіни. Після шпаклівки потрібно заґрунтувати стіну. Подбайте про рівному білому кольорі стіни — контрастні ділянки можуть вплинути на зовнішній вигляд шпалер після їх нанесення. Не менш важливо позбутися і від різного роду іржавих і масляних плям, інакше вони можуть проступити на поверхню.

Гіпсокартонні перегородки потрібно ретельно заштукатурити і вирівняти шви на них. Потім вони повинні піддатися фарбуванню, повторної грунтуванні, і тільки тоді буде можна наносити на стіну рідкі шпалери. Зверніть увагу і на те, що дане покриття не лягає на масляну фарбу.

Виготовлення розчину.

Рідкі шпалери — це суміш шовкових і целюлозних волокон зі спеціальним клеїть складом. Крім цього, іноді додаються різного роду барвники, блискітки і т. Д.

При розведенні суміші слід відразу розрахувати необхідну кількість рідких шпалер на всю поверхню офарблюваних стін. В іншому випадку може вийти різний відтінок або ярковираженний шов. Відбутися це може через різної кількості доданої води.

Шпалери потрібно засипати в необхідну кількість води, а потім перемішати руками — вони абсолютно нетоксичні і безпечні. Не можна використовувати будівельні міксери або дриль, це може призвести до скручування волокон або пошкодження їх структури.

Після замішування розчин повинен вистояти 6-12 годин (дивіться інструкцію на упаковці), а лише потім можна покривати нею стіни. При цьому зберігати готовий розчин можна досить тривалий час, якщо
щільно вкрити його поліетиленом, то можна зберегти його протягом
декількох тижнів.

Нанесення рідких шпалер.


Наносити
готову суміш необхідно шпателем або прямо рукою невеликими ділянками,
ретельно пригладжуючи теркою кожен квадратний метр.
Зверніть увагу на напрямок рухів теркою. Їх можна виконувати в одному напрямку для досягнення однорідної текстури. У декоративних же цілях можна застосовувати і різноспрямовані рухи.

Розгладжувати покриття коштує від кута в сторону, а потім впоперек. Після покриття всієї поверхні стіни перевірте її ще раз на наявність огріхів. Якщо такі є їх потрібно або підправити, або зняти невдалий ділянку і покрити заново. Крім терки для розрівнювання можна застосовувати велюровий валик. Він додасть покриттю особливу текстуру.

Після висихання поверхні рідких шпалер їх можна додатково покрити прозорим акриловим лаком на водній основі. Згодом він дозволить безпечно очищати шпалери від невеликих забруднень.

Важливо знати і той факт, що рідкі шпалери не терплять вологи, тому не підходять для ванної кімнати або фартуха кухні.
 

Читати також: