Як встановити гіпсокартонні перегородки в приміщенні

Іноді під час ремонту виникає необхідність у частковому або обширному переплануванні квартири. І в тому, і в іншому випадку необхідне узгодження з БТІ. Однак, якщо не брати до уваги моменти з оформленням документів, то в цілому перепланування можна здійснити легко і швидко. Важливо не зносити несучі конструкції, в іншому ж можна слідувати своїм власним планом і поданням. При виборі матеріалу для установки нових перегородок люди все частіше віддають перевагу гіпсокартону. І це не дивно, адже працювати з ним легко, а результат виходить відмінним.

Для влаштування перегородки з гіпсокартону вам знадобиться:

• Стіновий гіпсокартон (12,5 мм)

• Ущільнююча стрічка

• Профіль для гіпсокартону (стіновий і стельовий)

• Самонарізи та дюбелі

• Звуко- і теплоізоляція (при необхідності)

• Рівень

• Рулетка

• Будівельний нож

• Схил

Пристрій перегородки з ГКЛ.

Перше, що необхідно зробити, розмітити розташування перегородки в приміщенні. За допомогою схилу визначте її вертикальне положення, при допомоги струни — горизонтальне. Важливо відразу відзначити розташування дверних коробок.

Після того як положення перегородки намічено, можна приступати до влаштування каркасу. Першим ділом металеві напрямні встановлюються на підлогу і стелю. Важливо не забути про монтаж ущільнювальної стрічки для поліпшення звукоізоляції. Вона кріпиться на стиках нової перегородки з іншими поверхнями.

Тепер можна встановлювати вертикальні профілі. Вони кріпляться, починаючи від одній із прилеглих стін, строго на відстані 60 см між центрами. Вертикальна напрямна спочатку вставляється в підлоговий профіль, а потім — у стельовий. Глибина заходу в стельові напрямні повинна становити мінімум 20 мм. Також необхідно скріпити між собою вертикальні профілі допомогою коротких горизонтальних на шурупи по металу.

Не забувайте передбачати дверні прорізи на етапі монтажу конструкції. Важливо врахувати розмір не тільки самого дверного полотна, але і запас на коробку і кріплення.

Коли встановлений металокаркас для перегородки можна приступати до зашивці стіни гіпсокартоном. У першу чергу слід кріпити ті листи, які не вимагають підрізування. Потім можна приступати до підрізуванні. Розрізати листи ГКЛ можна звичайним будівельним ножем. Для цього робиться надріз на картонній частині однієї з сторін, а потім лист просто ламається з цього надрізу вручну. Потім прорізається протилежна картонна сторона. Нерівні краї можна вирівняти за допомогою цього ж ножа. Кріпити ГКЛ до металевого профілю необхідно саморізами гіпс-метал на відстані 20-25 см один від одного.

Коли зашита одна зі сторін перегородки, можна займатися прокладкою необхідних комунікацій та теплоізоляції в стіну. Важливо, щоб ізолюючий матеріал був покладений якомога щільніше. Після прокладки всіх комунікацій можна зашивати другу сторону перегородки.

Фінішна
обробка гіпсокартонної перегородки припускає шпаклівку, армування
стиків і кутів серпянкой, огрунтовку, а вже потім приклеювання шпалер.
 

Читати також: