Як класти лінолеум на бетонну підлогу?

Не рекомендується стелити лінолеум прямо на бетонну підлогу. По-перше, через його нерівності, незважаючи на всі зусилля з вирівнювання, по-друге, через відсутність теплоізоляції. Тому в приміщеннях з бетонною підлогою необхідно зробити деякі процедури перед укладанням лінолеуму.

Підготовчі роботи.

Для початку необхідно визначити відповідність поверхні підлоги горизонтальному рівню. При перепадах статі більш ніж на 15-20мм необхідно зробити вирівнює стяжку. Спочатку за рівнем встановлюються маякові рейки на відстані менше
довжини правила приблизно на 15-20 см. При виборі довжини правила
потрібно орієнтуватися на кількість осіб, які будуть проводити роботи.

Встановлювати рейки необхідно на коржі з гіпсового клею на відстані
25-30 см. Важливо домогтися суворої горизонтальності по всій площині.

Коли клей схопиться можна приступати до заливання розчину. Вирівнюйте поверхню зигзагоподібними рухами за допомогою правила. Після того як стяжка вирівняна її потрібно залишити приблизно на дві доби до повного висихання. Ніколи не можна стелити лінолеум на непросохлу стяжку, так як він не
дасть виходу випарам, а це може привести до загнивання підлогового
покриття.

Вибір самого лінолеуму.


У тому випадку, коли вирішено стелити лінолеум прямо на бетон, вибору матеріалу потрібно приділити подвійно більше уваги. Найкраще вибирати покриття багатошарове досить великої товщини, що мають утеплену повстяну або спінену підкладку.

Нюанси.

У тому випадку, коли бетонна підлога повністю задовольняє всім необхідним вимогам, можна приступати до настилання лінолеуму. Повітря в приміщенні повинен бути не холодніше 15 ° С, а вологість підлоги не повинна перевищувати 5%.

Якщо планується приклеювання лінолеуму до бетонної підстави, то потрібно дуже уважно вибирати клеїть. Також не менш важливим пунктом у роботі є огрунтовка статі.

Взагалі ж перед настилом лінолеуму найкраще покласти на бетонну основу шар ДВП, ДСП або ГКЛ. Ці листи можна приклеїти до підлоги на бітумну мастику. Якщо сам лінолеум не має теплоізоляційного шару, то найкраще під листовий матеріал укласти шар екструдованого пінополістиролу. Такий варіант укладання матеріалів в даному випадку буде найбільш правильним.

Укладання лінолеуму.

Настилати лінолеум на бетон потрібно за тим же принципом, що і на будь-яке інше підставу. Перед укладанням його необхідно витримати протягом декількох днів в розправленому вигляді. Тільки після того, як він остаточно вляжеться можна виробляти підрізування країв. Залишайте зазор до стіни в районі 1 см. Надалі він буде схований плінтусом. Це
робиться, тому що під час експлуатації лінолеум може витягуватися, а
краї, вперлися в стіну, з часом приведуть до спучування покриття.
 

Читати також: