Як перетворити інтер\’єр за допомогою ніш?

Практично у кожної людини є бажання створити індивідуальний дизайн в своєму будинку. Ніші здатні внести ту родзинку, яку багато хто мріє побачити в своєму інтер\’єрі. Вони являють собою поглиблені або поверхневі прорізи, які створюються в стінах.

Способи створення ніш

В даний час з\’явилася досить велика кількість матеріалів, за допомогою яких можна створити конструкцію практично будь-якої складності. Але також необхідно розуміти, що бетонні і цегляні стіни здатні ускладнити весь процес.

Для того щоб зробити нішу в таких стінах, буде потрібно випилювати отвори певного діаметру. Враховуючи досить високу міцність стін, це буде дуже складно зробити. Крім того, якщо стіна несуча, то є можливість пошкодити цілісність всієї будівлі. А це тягне штрафні санкції.
{PAGEBREAK}
Відмінним варіантом для ніш є перегородки. У першу чергу потрібно ретельно продумати форму майбутньої конструкції. Потім можна приступити до випилювання отворів на обраній поверхні. Коли випилювання закінчиться, можна приступати до оздоблювальних робіт. Подібні ніші найкраще створювати ще в момент проектування перегородок.

Є ще один спосіб по створенню такої конструкції, який полягає в складанні каркаса з металевого профілю. Він монтується до вже існуючої стіни. Саме в такій конструкції і розраховується ніша певного розміру. Згодом каркас обшивається за допомогою гіпсокартону або фанери.

Серед недоліків даного способу варто відзначити зменшення наявного простору в результаті установки додаткової конструкції. Для того щоб ніша не виглядала простою діркою в стіні, її слід забезпечити освітлювальними пристроями.

Для чого необхідні ніши?

{PAGEBREAK}
Отже, припустимо, ніша вже зроблена. Залишилося зрозуміти, що в ній можна розмістити.

Практично у всіх людей є вдома сувеніри та нагороди. Ховати їх від сторонніх не хочеться, тому шафи для їх зберігання не підходять. Виходячи з цього, слід сказати, що ніша є найоптимальнішим місцем. Кубки, вази, картини, статуетки, фотографії — все це буде виглядати просто дивовижно в нішах.

Ніша здатна стати відмінним місцем для відеоапаратури, музичного центру та інших подібних пристроїв. Подібна «телевізійна стіна» стане доречною в будь-якому приміщенні. Але найбільш добре даний варіант підходить для таких напрямків, як мінімалізм і хай-тек.

Стіни в спальних кімнатах в районі ліжка досить рідко пустують. Але для того щоб простір було використано грамотно, можна створити приліжкові ніши. Улюблені книги, фотографії, годинник — все це буде виглядати у узголів\’я ліжка найбільш ефективно за допомогою ніш.

Досить часто квартира вже володіє нішами, які необхідні для використання вбудованих елементів меблів. Але навіть якщо їх і не було передбачено, то можна створити самостійно. У нішах відмінно може виглядати холодильник, шафи, комоди і інші предмети меблів і побутові пристрої. Досить оригінальним рішенням є ніши-шафи, що володіють дзеркальними дверцятами.

Що необхідно знати, щоб вписати нішу в свій інтер\’єр?

Для того щоб вписати нішу в інтер\’єр, необхідно враховувати деякі корисні рекомендації.

1. Якщо ніша необхідна для елементів декору, вона не повинна виділятися своїм оформленням. В даному випадку її найкраще забарвити в той же самий колір, який використовувався для оформлення стін.

2. Щоб ніша не виглядала, як провали, їх не слід фарбувати в темні кольори.
{PAGEBREAK}
3. Доброю дизайнерською ідеєю служить припідлгова ніша, в якій можуть зберігатися великі прикраси або підлогові вази.

4. Планувати нішу необхідно так, щоб вони не перекривалися предметами меблів.

5. Довгий коридор може бути візуально розширений, якщо в ньому будуть використані ніши.

6. Кімната зорово стане просторіша, якщо в ніші будуть поміщені дзеркала.

7. Природно, ніша може володіти будь-якою формою. Але найбільш вдало в інтер\’єр вписуються ті споруди, які повторюють форму елементів меблів. Крім того, якщо кімната буде володіти арочним отвором, то і округла ніша буде виглядати більш гармонійно.

Слід підійти до створення ніш творчо, проявляючи всю свою фантазію.