Автономна газифікація дачі скрапленим газом

На поточний момент не кожна людина, що володіє заміським будинком або дачею, має можливість підключитися до газопроводу від магістралі. В такому разі застосовують автономну газифікацію скрапленим газом.

У подібному випадку джерелом газу служить резервуар з пропаном або іншим газом, який необхідно встановити недалеко від вашої дачної ділянки, під землею. Звичайно, якщо ви нечасто буваєте на заміській ділянці, то можете придбати кілька пропанових балонів, у яких буде зберігатися газ, цього буде достатньо для використання плити. Але якщо ж ви проводите там довгий час і вам необхідно використовувати не тільки газові плити, але і опалювати приміщення, то в такому разі застосовуються газгольдери, які подають газ до будинку.

Автономна газифікація дачі скрапленим газом

Пропан-бутанова суміш для автономної газифікації

В системі автономної газифікації прийнято використовувати замість природного газу зріджений. Пов\’язано це з тим, що зберігати природний газ трохи важче, так як умови його скраплення вельми нелегко підтримувати.

Головна перевага пропан — бутану в тому, що він більш насичений природним газом, отже, використовувати його досить вигідно.

З іншого боку є і деякі недоліки, наприклад, газ в холодну пору конденсується і осідає на стінках газопроводу, тим самим перешкоджає нормальній подачі в приміщення. Але дану проблему можно вирішити, потрібно встановити резервуар на достатній глибині.

Автономна газифікація дачі скрапленим газом

Газгольдери для приватного будинку

Резервуари для зберігання зрідженого газу розраховані на різну кількість газу, якого повинно вистачити мінімум на пару місяців.

На поточний момент газгольдери виготовляють зі спеціальної сталі, яка не піддається корозії, а основні елементи резервуара: горловини, трубки, робляться певної висоти, для того щоб арматурний відсік знаходився на поверхні землі.

Автономна газифікація дачі скрапленим газом

Горловина резервуара оснащена відсіком для запірної арматури, вона відповідає за регулюванням потоку газу. Також там є і деякі інші контрольні та регулювальні прилади.

Труби для подачі газу можуть бути зі сталі, якщо вони надземні або внутрішні, а також з поліетиленової газової труби, якщо вони проходять під землею.

Для того щоб вивести газ з під землі в приміщення, використовують цокольний ввід.

На поточний момент передбачають віддалене управління газгольдерами, тобто ви можете змінити температуру повітря в будинку, зменшивши подачу газу з газгольдера в систему опалення простим смс повідомленням або голосовою командою, через свій мобільний телефон.