Гідроакумулятор для водопостачання — читати обов\’язково якщо купуєш

Гідроакумулятор призначається для закритих систем водопостачання у приватному секторі і на дачах. До вибору апарата потрібно підійти серйозно, і для початку потрібно зрозуміти, яку конкретно модель вам потрібно вибрати, адже кожна з них має свої відмінності і особливості в експлуатації, ремонті.
 
 

Пристрій гідроакумулятора та принцип дії

Всередині цього апарату знаходиться мембрана, вона поділяє його на дві частини, в одній знаходиться газ, в іншій – вода. Також гідроакумулятор оснащений манометром, для вимірювання тиску, і входом для води. Для подачі води використовують насос. Також в гидроаккумуляторі присутня і автоматика, яка вимикає пристрій, якщо тиск в ньому досягне певної позначки. А коли частина води витратиться, і тиск стане менше, все та ж автоматика знову запустить пристрій.

Гідроакумулятор для водопостачання - читати обов'язково якщо купуєш

Гідроакумулятор, для чого він потрібен у водопостачанні

Гідроакумулятор дозволяє:

1. Збільшити строк роботи насоса.
2. Запобігти шкоді від гідроударів.
3. Підтримує тиск.
4. Запобігає поломці, як елементів системи водопостачання, так і обладнання.

Різновиди гідроакумуляторів

Дані пристрої прийнято поділяти на вертикальні і горизонтальні, за способом установки. Але в будь-якому пристрої дуже важливо вчасно видалити, зайві частини, де зберігається вода, повітря. У вертикальних мембранних баках є спеціальний ніпель, який і видаляє повітря. А в горизонтальних мембранних баках, для того, щоб видалити повітря, потрібно мати крім ніпеля каналізаційний злив і кульовий кран.

Гідроакумулятор для водопостачання - читати обов'язково якщо купуєш

Якщо ваш гідроакумулятор менше ста літрів, то для видалення повітря потрібно:

Відключити апарат від мережі.
Відкрити кран змішувача.
Спустошити бак.
Закрити кран змішувача.
Підключити апарат до мережі.

Цю дію необхідно виконувати один раз в місяць.

Мембранні баки бувають синього кольору, для холодної води, як правило, вони набагато безпечніші, так як мембрана виготовлена з харчової гуми. І червоного кольору, для гарячої води. Такий бак не використовують для холодної води, так як мембрана виконана з іншого матеріалу і не придатна для холодного водопостачання.

Важливо знати, що безліч зарубіжних фірм виробляють гідроакумулятори, які можуть не підійти для вашої системи водопостачання, і це може згубно позначитися на роботі пристрою.

Гідроакумулятор для водопостачання - читати обов'язково якщо купуєш

Як запобігти поломці

Найчастіше при роботі гідроакумулятора, псується саме гумова мембрана. Якщо тиск в системі підвищений або ж різко досягає максимального значення, різко падає, а вода подається невеликою кількістю, і до того ж подача часто переривається, то це означає що гумова мембрана прийшла в непридатність. Щоб у цьому переконатися, потрібно натиснути на золотник ніпеля, для видалення повітря. І якщо після видалення з золотника потече вода, то проблема саме в мембрані, якщо ж вода не пішла, то проблеми в золотнику або в з\’єднаннях.

Для заміни мембрани потрібно:

Купити точно таку ж мембрану.
Розібрати пристрій (схема вказана в технічній документації)
Замінити мембрану
Зібрати пристрій.

При ремонті, стежте за тим, щоб краї мембрани не зіскочили. В такому випадку вам доведеться все переробляти.