Які шкідники нападають на моркву? Методи боротьби

Моркву вирощує кожен дачник, оскільки, посаджена на ділянці, вона виходить набагато соковитіше, солодше і смачніше. Крім цього, в коренеплоді міститься велика кількість вітамінів і мікроелементів, які так необхідні людському організму. Але іноді трапляється так, що морква пошкоджується комахами або різними захворюваннями. Це може призвести не тільки до пошкодження коренеплоду, але і до його загибелі. Якщо ви помітили подібні ознаки атаки, не варто впадати у відчай – все можна ще змінити. Тема цієї статті — шкідники моркви і боротьба з ними. У ній ми розглянемо: які комахи найчастіше нападають на рослину і як від них позбутися?

Які шкідники нападають на моркву? Методи боротьби

Шкідники моркви – ознаки атаки

Звичайно, кожен дачник прагнучи виростити рівну, красиву моркву, але іноді комахи нападають зненацька і агресивно. У такому разі важливо діяти негайно. Фахівці все частіше говорять про те, що основною причиною виникнення шкідників є неправильний догляд за морквою. Багато городників втрачають ключові моменти при посадці та догляду, з-за чого коренеплід піддається атаці.
 
Які правила важливо дотримуватися? Можна виділити кілька моментів:

— Намагайтеся віддавати перевагу тим сортам, які більш стійкі до захворювань. Такі можна придбати в спеціалізованих магазинах.
— Ніколи не садіть моркву на одному і тому ж місці. Намагайтеся переміщати її по грядках.
— Поливати коренеплід рекомендується тільки теплою водою. Холодна вода дуже погано позначається на кореневій системі і може стати причиною уповільненого росту.
— Не нехтуйте обприскуванням спеціальними препаратами, оскільки від них найчастіше залежить кількість і якість врожаю.
— Не садіть моркву в кислий грунт. Якщо на вашій дачній ділянці вона саме така, тоді постарайтеся проводити вапнування золою.
— Перед посівом у відкритий грунт замочіть насіння в слабкому розчині марганцівки, щоб убити можливі інфекції.

Якщо ви висмикнули морква із землі і помітили, що її хтось погриз, тоді необхідно робити рішучі дії. Але спочатку було б непогано з\’ясувати, хто саме оселився на вашій території. Давайте розглянемо найбільш популярних шкідників солодкого коренеплоду.

Морквяна муха. Являє собою невелику чорну комаху, яку найчастіше можна зустріти на грядці. Муха проникає в ґрунт і відкладає там личинки. Ті, у свою чергу, відразу після появи на світ починають прогризати ходи в моркві до самої серцевини. У підсумку овоч виходить знівеченим, гірким на смак і не солодким.

Які шкідники нападають на моркву? Методи боротьби

Як позбавиться від морквяної мухи? Насамперед, необхідно регулярно прокопувати грунт на зиму, видаляти всі з\’являючі бур\’яни і садити моркву на пристойній відстані один від одного. Також допомагає вирощування разом з цибулею. Комаха не переносить цього запаху, тому ніколи не наблизиться до рослині. Звичайно. Завжди можна використовувати хімічні препарати, яких сьогодні можна знайти досить багато.

Морквяна листоблошка. Це невелика комаха, яке стрибає і переміщається з одного чагарнику на інший. Небезпеку представляють не сама листоблошка, а її личинки, які вона відкладає на молодих саджанцях моркви. Вылупившись, личинки починають висмоктувати сік з рослини, провокуючи деформацію плоду, уповільнення його зростання, твердість і несмак. У підсумку, вживати в їжу такий коренеплід стає неможливо.

Які шкідники нападають на моркву? Методи боротьби

Як позбутися від морквяної листоблошки? Комаха зимує тільки на хвойних деревах, тому рекомендується розташовувати морква подалі від таких дерев і чагарників. Щоб уникнути нападу, необхідно обробити бадилля на початку весни интавиром або актеліком.

Озима совка. Ця гусениця може призвести рослину до загибелі вже через кілька днів після початку атаки. Совка підгризає бадилля моркви, а також порушує сам коренеплід. Найнебезпечніше – це те, що совка швидко розмножується, і незабаром ви зможете виявити цілу зграю гусениць на ваших насадженнях.

Які шкідники нападають на моркву? Методи боротьби

Як боротися від озимої совки? Насамперед, необхідно вчасно знищувати всі бур\’яни. Також можна проводити обприскування відваром з листя лопуха, настоєм деревію або ромашки. Деякі використовують пиретроидні препарати.

Які шкідники нападають на моркву? Методи боротьби

Отже, шкідники моркви і боротьба з ними вимагає злагоджених та своєчасних дій. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам зберегти врожай і насолоджуватися солодкою і смачною морквиною до самої весни.