Я виростити врожай помідорів. Знищення шкідників помідорів

Як і багато інших рослин, томати також схильні до активної атаки різних шкідників та інфекційних захворювань. Напевно, кожен дачник завжди переживає за збереження розсади томатів, яка з такими труднощами приймається і може погано рости. Якщо не вживати ніяких заходів захисту, то дуже скоро від саджанців не залишиться і сліду, оскільки безліч паразитів будуть раді поласувати молодими листочками рослини. Тема цієї статті — шкідники томатів і боротьба з ними. Фото і докладний опис кожної комахи допоможе вам виявити його на своїй дачній ділянці і відразу робити відповідні дії.

Я виростити врожай помідорів. Знищення шкідників помідорів

Шкідники томатів – види і фото

Сьогодні налічується безліч різних паразитів, які умовно поділяються на два види:

— Надземні комахи. Вони вражають верхню частину рослини.
— Підземні комахи. Атакують коріння куща.

Я виростити врожай помідорів. Знищення шкідників помідорів

Іноді буває так, що на помідори нападають відразу два види шкідників і в такому разі потрібен комплексний підхід. Звичайно, завжди можна використовувати спеціальні препарати для обприскування, але вони дозволені тільки в період цвітіння, до появи плодів. В іншому ж випадку необхідно застосовувати народні засоби. Отже, давайте розглянемо найбільш небезпечних шкідників томатів:

Білокрилка. Невелика комаха з білими крилами. Помітити її на своїй дачній ділянці нескладно – достатньо перевернути нижню сторону листка. Якої шкоди вона приносить? Її головна мета – сік рослини, тому вона активно висмоктує його з листя і стебел томату. Весь цей час, поки білокрилка знаходиться на саджанці, вона ще й випорожнюється, сприяючи зараження чернюяке є носієм багатьох захворювань.

Я виростити врожай помідорів. Знищення шкідників помідорів

Як боротися з білокрилкою? Якщо комах не так багато на вашій ділянці, тоді можна обійтися без хімічних препаратів. Наприклад, відмінним рішенням буде використання часникової настоянки, якими обробляють кожен чагарник. Деякі застосовують липку стрічку, хоча вона найбільше підходить для теплиць. У разі ж, коли білокрилка вже встигла розмножитися, краще скористатися спеціальними хімічними препаратами.

Колорадський жук. Багато дачників не з чуток знають, якої шкоди може завдати колорадський жук. Вони миттєво з\’їдають листя, псують стебла і відкладають личинки на зовнішній стороні листка. Якщо нічого не робити, то колорадських жук буквально за кілька днів знищить практично всі насадження томатів. Ситуація ускладнюється ще й тим, що у цієї комахи немає ворогів в живій природі, тому небезпека йому не загрожує.

Я виростити врожай помідорів. Знищення шкідників помідорів

Як боротися з колорадським жуком? Сьогодні відомо безліч отрут і інших хімікатів проти колорадського жука, але, на жаль, не всі вони дієві. Комаха навчилася швидко пристосовуватися і не реагувати на обприскування. Хороший спосіб – це розсаджувати між рядами помідор часник, чорнобривці й нагідки. Ці рослини відганяють шкідника і не дають йому атакувати томати.

Капустянка. Найнебезпечніший шкідник, оскільки позбутися від неї не так уже й легко. Являє собою невелику темно-коричневу комаху з крилами і сильними лапами. Вона живе під землею, де риє ходи. Живиться кореневою системою рослини, тому молоді саджанці томата для капустянки – це справжній делікатес. Буває, що за одну ніч шкідник знищує цілу плантацію помідор, не залишаючи жодного шансу на виживання.

Я виростити врожай помідорів. Знищення шкідників помідорів

Як боротися з медведкою? Ніколи не підгодовуйте рослина свіжим коров\’яком, оскільки саме там проживає велика кількість личинок медведок. Дієвим способом виявляється заливання в нори комахи соняшникової олії і товченої яєчної шкаралупи. Також важливо завжди перекопувати землю на зиму, щоб звести до мінімуму їх чисельність навесні.

Паросткова муха. Невелика комаха, що зовні нагадує звичайну муху. Вона нападає на сходи і коріння рослини, тому важливо швидко вживати заходів по її знищенню.

Я виростити врожай помідорів. Знищення шкідників помідорів

Як боротися з паросткової мухою? Фахівці рекомендують ретельно застеляти грунт гноєм, не залишаючи проходу. Це не тільки буде сприяти збереження кореневої системи, але також запобігає проникненню шкідника. Перекопування землі також не дасть шансів комасі до виживання.

Я виростити врожай помідорів. Знищення шкідників помідорів

Отже, шкідники томатів і боротьба з ними (фото можна побачити на нашому сайті) вимагають невідкладних дій. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам зберегти урожай томатів і насолоджуватися смачними і стиглими плодами.