Як поліпшити родючість грунту?

Будь-який ґрунт при активній експлуатації з часом виснажується. Вsн вимагає обов\’язкової «підживлення». Адже на виснаженому грунті неможливо виростити міцні, здорові рослини і отримати хороший врожай.

Зовні родючий грунт виглядає рихлим і розсипчастим. Він має свою структуру, водопроникність і багатий корисними речовинами. Грунти бувають суглинні, піщані, глинисті, мулисті, торф\’янисті і т.д. Суглинисті грунти вважаються найбільш родючими, легкими в обробці.

Способи удобрення

Склад, кислотність і структуру будь-якого грунту можна значно змінити в кращу сторону. Для поліпшення складу грунту найбільше підходить перепрілий гній (перегній). Це органічне добриво дуже позитивно впливає на родючість грунту.
{PAGEBREAK}
Але слід мати на увазі, що гній повинен бути не свіжим, а саме перепрілим, інакше «згорять» коріння рослин. Якщо на ділянці грунт глинистий — використовуйте овечий або кінський перегній. Для піщаного ґрунту більше підійде коров\’ячий або свинячий перепрілий гній.

Для поліпшення і збагачення структури бідних грунтів відмінно підходить також садовий компост. Отримати його можна з різних органічних речовин — трави, деревного листя, торфу, гною, овочевих відходів тощо

Види грунтів

Глинисті грунти дуже важко обробляти, вони важкі, погано вбирають воду, на їх поверхні часто утворюється кірка.

Склад глинистого грунту можна значно поліпшити, внісши перегній, пісок і торф; також бажано додати в нього подрібнену цеглу, солому, нарубані гілочки, деревну кору. Таку грунт потрібно періодично перекопувати, щоб не утворювалася кірка.

Піщані грунти вважаються бідними, адже вони майже не затримують корисні речовини і вологу. Для поліпшення складу такого ґрунту при перекопуванні внесіть компост, торф або просто скошену траву. Можна також з осені заготовити дернову землю, переслоїти її пластами гною. Навесні цей склад відмінно підійде для підготовки грядок.

Кислотність грунту
{PAGEBREAK}
Бажано також знати, яка на вашій ділянці кислотність грунту. Для визначення кислотності служить простий прилад — pH тестер. Більшість рослин воліє нейтральні грунту.

Підвищену кислотність грунту можна знизити, внісши в неї доломітове борошно, золу або вапно. При внесенні листового перегною кислотність грунту збільшується.

Для отримання екологічно чистих продуктів найкраще удобрювати грунт біогумусом. Його можна придбати в спеціалізованих магазинах або отримати в домашніх умовах за допомогою дощових черв\’яків, використовуючи спеціальну технологію вермикультивування.