Особливості оформлення інтер\’єру в скандинавському стилі

Вітальня — візитна картка будинку. Тут приймають гостей, тут зустрічаються всі члени сім\’ї. Її оформлення складне й відповідальне завдання. Скандинавський стиль для вітальні — це те, що зробить ваш будинок оригінальним і, разом з тим, затишним і функціональним.

У нас скандинавський стиль оцінили і стали широко використовувати не так давно. Його особливість — простота в поєднанні зі зручністю. Холодний клімат Північної Європи наклав свій відбиток на оформлення інтер\’єрів. Якщо в природі відчувається брак сонячного світла, тепла і яскравих фарб, то вони повинні бути в будинку. Тривала зима і короткий світловий день вимагають яскравого освітлення,
що сприяє створенню особливої ​​атмосфери домашнього затишку.

Основні принципи дизайну інтер\’єру в скандинавському стилі прості і дотримуватися їх не складно.

Кольорова гама. Основним кольором, без сумніву, можна назвати білий. Саме він дає відчуття простору і, в той же час, ефект вишуканості. Стіни, стеля може бути білим або пастельних тонів: блідо-блакитні, бежеві, молочні, світло-зелені. Меблі, оббивку диванів найчастіше теж вибирають світлих тонів. Обов\’язково
в інтер\’єрі повинні бути присутніми соковиті кольорові акценти в
елементах декору: помаранчевий або червоний, яскраво-синій або трав\’яний
зелений.
Вони дозволяють уникнути відчуття лікарняної стерильності. Така колірна гамма — ідеальний варіант для невеликих кімнат. Щоб не допустити помилок в дизайні, найкраще вибрати 2 кольори, наприклад, вершковий і червоний, білий і яскраво-блакитний.

Матеріали. Вибір матеріалів досить широкий. Основна вимога до них — натуральність. Пол дерев\’яний, краще зі світлого дерева, може бути ламінат під дерево. Скло і кераміка, хутро і шкіра, бавовна і льон, все це можна сміливо використовувати для інтер\’єру в скандинавському стилі. Пластикові панелі, дзеркальні натяжні стелі не підходять, про них краще забути. Якщо стеля натяжна, то тільки матовий, що створює ілюзію побілки. Квіткові орнаменти, янголята та зоряне небо — про них краще забути.
Декор і аксесуари. У скандинавському стилі неприпустимо захаращення інтер\’єру численними і різноманітними декоративними елементами. Декор простий і в мінімальній кількості. Всі аксесуари повинні бути досить простими і яскравими. Кольорові подушки і клаптеві килимки, плетені з лози кошики і скляні вази, кераміка і горшкові рослини. Неодмінний елемент — фотографії і картинки в рамках. Дзеркала теж будуть дуже доречними, вони розширять простір і наповнять будинок відбитим світлом.

Освітлення. Світла має бути багато. Велика
кількість світла в скандинавському стилі досягається за рахунок
великого вільного простору, відкритих вікон і великої кількості джерел
світла.
Оксамитові складчасті штори краще залишити в шафі або на антресолях. Вони не підходять. Годяться римські штори або жалюзі, можуть бути легкі штори з натуральних тканин — льону, бавовни, сатину.
Меблі. Вибирати меблі для цього стилю не складно. Основні вимоги — простота форм, світлі відтінки, дерев\’яні та скляні поверхні. Вітальня в скандинавському стилі немислима без затишного дивана зі світлою оббивкою. Камін у вітальні майже обов\’язковий атрибут. Вогонь дає світло і тепло, відчуття затишку і безпеки, що істотно в холодному кліматі. Але ніякої позолоти і химерності!

Скандинавський стиль в дизайні хоч і повинен бути простим і строгим, але простору для фантазії тут хоч відбавляй!