Як оформити спальню в японському стилі?

Сьогодні багато людей захоплюються Сходом, особливо Японією. Проявлятися це захоплення може по-різному — хтось хоче вивчити японську мову, хтось купує кімоно, а деякі оформляють свою спальню в японському стилі.

Може здатися, що оформити спальню в цьому стилі вельми проблематично. Але насправді це не так.

Звичайно, оформлення спальні потребує певних клопоту, але ні з чим надскладним ви не зіштовхнетеся. Приміром, перед ремонтом кожен замислюється про колір майбутніх шпалер, про те, що робити зі стелею і підлогою, в думках розставляють меблі. Так от — тут потрібно зробити все це ж, але тільки враховуючи правила, які притаманні японському духу.

Гармонія

Саме з гармонії і треба починати оформлення спальні в японському стилі. Кольори які гармонійно поєднуються, декоративні деталі які плекають око, поверхні, приємні на дотик — це все налаштовує на думку про умиротворення та відпочинок.

Кожен сам вирішує, як досягти цієї гармонії, але нижче наведені поради, з якими вам буде досягти їх набагато простіше!

Характерні риси
{PAGEBREAK}
Отже, спальня в японському стилі — якою вона повинна бути? Для неї характерна наявність вільного простору, вон і створює ілюзію свободи і легкості. Зовсім не означає, що треба розмістити в кімнаті ліжко, та повісити люстру — цього явно мало.

Просто призначення такої спальні полягає не тільки в спогляданні, але ще й у функціональності. Вам пощастило, якщо у вас спальня сама по собі велика. Ну а якщо кімнатка великими габаритами похвалитися не може, то доведеться гарненько подумати, як простір правильно організувати.

Зазвичай ліжко займає в приміщенні найбільше місця. Але японці вирішили цю проблему, в цьому їм допомогли розкладні матраци «футони», з ранку їх легко прибрати в комод або вбудована шафа. Ви з яких-небудь причин не можете віддавати японським традиціям данину? Тоді виберіть невисокий розкладний диванчик.

Врахуйте, меблі для японської спальної кімнати повинні бути неяскравих кольорів, всі лінії повинні бути достатньо суворими.

Окремо про меблі
{PAGEBREAK}
У японських спальнях не повинні бути присутніми темні або яскраві кольори. Найпопулярніші кольори: темно-шоколадний і червоний. Дизайнери інтер\’єру вважають, що для стилізації спальні «під Японію» припустиме саме це колірне сполучення.

Тільки уникайте строкатості, адже колірна гамма не повинна пригнічувати, вона повинна заспокоювати! Але й на однотонности зупиняти свій вибір не варто. Контраст в спальні повинен бути, тільки без грубості. Він повинен надавати інтер\’єру чіткості, а не відштовхувати.

Матеріали та аксесуари

Матеріали повинні бути натуральними, щоб підкреслити нерозривний зв\’язок з природою. Зробіть дерев\’яну підлогу, виберіть шпалери для стін з японським орнаментом.

Японці не дуже люблять симетрію, так що вибирайте аксесуари правильно. Симетрія є кінцем шляху, де немає можливості для розвитку і руху. У японській спальні присутня незавершеність, що нагадує картину, яка чекає наступного помаху пензлика художника. Нехай залишається місцу для роздумів!

Приділіть увагу стелі — вона повинна створювати відчуття легкості. Натяжні стелі або стелі підвісні з непрозорого скла, в які легко заховати світильники — ось найкращий варіант для спальні в японському стилі!

Освітлення, штори
{PAGEBREAK}
Це відіграє велику роль. Відмовтеся від звичайних ламп денного світла. У спальні повинно бути розсіяне м\’яке світло. Використовуйте бра або торшери, які відповідають кольоровій гамі кімнати.

Зазвичай в японських будинках штори виглядають таким чином: неширокі полотна, які горизонтально переміщаються. Але можна вибрати і римські штори, вони теж будуть доречні в японській спальні.

Загалом, якщо ви задумалися над тим, щоб оформити спальню саме в японському стилі, то не радимо вам йти у моди на повідку. Ви любите яскраві кольори і округлі форми? Тоді японський мінімалізм не для вас.

Ну а якщо все перераховане вище приваблює вас, то спальня в японському стилі підійде якнайкраще!