Як зшити штори ламбрекени своїми руками

Кожна господиня мріє зробити свій споруджений куточок таким, щоб люди, приходячи до них в гості, ахали від подиву. Можна бути скромним, але це дійсно так. На що відразу мимоволі кидається увагу — це аксесуари приміщення. Найяскравішими і більш виділяються аксесуарами будь-якої кімнати є фіранки на вікнах. Ця деталь відіграє дуже важливу роль в кінцевому інтер\’єру, що виражає стилістику і спрямованість приміщення. Але багато хто обходить увагою важливість фіранок, можливо, через відсутність фантазії, можливо, через відсутність фінансових коштів.

З першим випадком тут вже не посперечаєшся, але щодо другого — можна поміркувати. Не потрібно замовляти дорогого кравця або висококваліфікованого дизайнера інтер\’єру, коли у нас є найнеобхідніші для цього речі, як руки і мислення яке потрібно правильно направити. Існує багато різновидів штор по візуальному зображенню і за призначенням, таких як: римські штори, штори-ламбрікени, штори з краваткою, штори з драпірованими кільцями і т.д. Щоб спорудити фіранки своїми руками, нам необхідно для початку визначитися з місцем розташуванням фіранок, кольором, матерією, заміряти розміри, враховуючи драперовку.

Отже, починати завжди потрібно з простого, щоб досягти висоти. Розглянемо, наприклад, пошиття штор, які носять назву ламбрекени. Ці штори в один час і прості і елегантні, але, тим не менше, користуються великою популярністю серед господинь. Для цього виду фіранок можна вибрати матеріал одного типу, а також пофантазувати з розфарбуванням, вибравши тканину для штор монотонну, а для ламбрекенів — візерункову.

Потім, необхідно все чітко заміряти. Стандартно, ламбрекен розрахується як п\’ята чи шоста частина від загальної довжини, з огляду на всі підгини на підшивку.

Далі необхідно орієнтуватися на розмір запланованого вікна. Можна логічно припустити, що ширина ламбрекену залежить від ширини даного вікна. Не потрібно забувати про складки, які необхідно також врахувати при вимірі матерії. Щоб їх потім не втратити, можна помітити їх заздалегідь тасьмою.

Потім необхідно загнути верхню частину тканини для того, щоб залишити місце для карнизів. Щоб карниз міг вільно пересуватися по отвору, необхідно прошити на пів сантиметра більше розміру карниза. Краще прошивати зворотним швом.

Наступним етапом є дреперовка складок. Для міцності і зручності необхідно попередньо складки закріпити нитками. Також важливо щоб перед кріпленням складок, ламбрекени були акуратно підшиті. Потім їх гарненько проутюжити.

Так швидко і легко ми зробили основу для наших творінь. Далі для польоту фантазії немає меж, головне, щоб це було поєднуваним і зі смаком. Можна зробити ламбрекени в кілька рядів з різних матеріалів. Можна зробити контраст на кольоровій гамі, де основні гардини матимуть спокійні тони, а ламбрекени — яскраві, навіть викликають, можливо, з малюнком. Також можна зробити акцент на дрібненьких деталях, таких як: бахрома, бісер, квіти з органзи.

Такого роду заняття можуть вас настільки заманити, що незабаром навіть перерости в хобі. Не бійтеся спробувати, це зовсім не складно.