Яке освітлення необхідно дошкільнятку

Підростаючій дитині необхідне зовсім інше освітлення, ніж дитині. Тому при дизайні кімнати дошкільника необхідно грамотно підійти до цього питання.

Кімната дитини, як правило, має кілька зон: ігрову, яка повинна
знаходитися в самому центрі кімнати, і робочу зону — стіл, за яким
дитина може займатися розвиваючими іграми.

Доцільно, щоб для кожної зони був свій тип освітлення. Слід пам\’ятати, що освітлення в ігровій зоні не повинно бути дуже яскравим, щоб не дратувати очі дитини. Тому в даному випадку краще всього підійде люстра в центрі стелі, яка буде мати захисні плафони. Плафони повинні бути з пластику або металу, так як скло створює відблиски, що негативно позначається на дитячому зорі.

Робоча зона повинна мати хороше освітлення. Для цього підійде переносна настільна лампа зі згинаючою ніжкою.

Світильники слід вибирати спокійних тонів, щоб вони не дратували дитину. Особливо добре підійдуть для цієї мети зелені відтінки. Як відомо, вони мають заспокійливий ефект на психіку людини.

Над ліжком дитини необхідно встановити нічник- «читальник». Він повинен бути обов\’язково матовим і з регулюванням яскравості.

Враховуючи, що для дошкільника дуже важлива гра, можна встановити нічник у вигляді іграшки. Малюк обов\’язково його оцінить!

Головне, не варто забувати про дитячу безпеки. Тому необхідно прибрати всі дроти і розетки, щоб маленькому експериментатору не прийшло на ум пограти з ними.