Як зберегти здоров\’я, працюючи за комп\’ютером

Сьогодні тільки лінивий ще не сказав про шкоду роботи за комп\’ютером. Однак що ж робити в тому випадку, якщо вам доводиться щодня проводити по кілька годин за цим дивом техніки? Чи можна якось зменшити навантаження на свій організм? Можна. І ми вам сьогодні розповімо як.

Обмежте час біля комп\’ютера

Перше, що можна зробити, бажаючи пощадити свій організм в цьому випадку — це зменшити свій час перебування за комп\’ютером. Обов\’язково також після кожних 45 хвилин роботи влаштовувати собі 15-хвилинний відпочинок. Але це не повинно бути пусте байдикування на кріслі — встаньте, потягніться, пройдіться по кімнаті або подихайте свіжим повітрям. Крім того, протягом «робочої 45-хвилинки», щоб уникнути втоми, мінімум рази 3-4 змінюйте позу.

Станьте жайворонком

Якщо ви працюєте за ПК, намагайтеся починати свою роботу якомога раніше, а до 14-15 годин вже її закінчувати.

Не рвіть спину

{PAGEBREAK}

Не старайтесь зробити все і відразу і навпаки — не відкладайте справи на останній момент. Рівномірно розподіляйте навантаження.

Організуйте вихідні

Постарайтеся розподілити навантаження так, щоб протягом тижня кожен з користувачів ПК міг приділити два абсолютно вільних дня своїм власним потребам.

Відгородіться від інших проблем

Обов\’язково потрібно планувати і організовувати роботу таким чином, щоб напередодні і в день, коли потрібно буде особливо напружено працювати за комп\’ютером, користувачам ПК доводилося якомога рідше відволікатися на вирішення суспільних, господарських або інших непрофесійних проблем.

Будьте солідарні

{PAGEBREAK}
Існує солідарність комп\’ютерників. Так, мало того щоб вас не відволікали від роботи за комп\’ютером, ви й самі не повинні відволікати інших користувачів ПК від трудової діяльності.

Не нехтуйте обідом

Ні в якому разі не забувайте про обідню перерву. Завжди виділяйте цей час у своєму щоденному розпорядку і використовуйте його виключно за призначенням.

Займайтеся гімнастикою

Візьміть собі за звичку перед роботою за комп\’ютером і після неї робити особливу гімнастичну розминку. Вступні вправи не тільки допоможуть вам увійти в робочий ритм, але і підготують до навантажень вашу м\’язову, серцево-судинну, нервову і дихальну систему. Після роботи виконуйте рухи, що усувають статичну напругу. Особливу увагу приділяйте дихальній гімнастиці, а після фізичних вправ намагайтеся завжди приймати душ.

Відпочивайте мало, але часто

{PAGEBREAK}
Давно вже доведено, що 10-хвилинний відпочинок не тільки добре впливає на здоров\’я користувачів ПК, але і відтягує момент настання втоми, полегшує роботу серцево-судинної системи і допомагає відновити сили. Відпочивайте!

Чергуйте заняття

Якщо це можливо, намагайтеся протягом усього дня чергувати різні види робіт. Однак враховуйте при цьому здоров\’я користувачів ПК та інші фактори.

Не працюйте без відпочинку

Після нічної зміни користувачі ПК ніколи, ні в якому разі не повинні відразу ж залучатися до роботи. Досить тривалий відпочинок — обов\’язкова умова для повноцінної роботи.

Не будьте присутні при завантаженні

Якщо ви завантажуєте інтернет-файли, не сидіть перед монітором, сходіть на прогулянку. Повірте, вони завантажаться і без вас. Краще встановіть спеціальні програми-менеджери завантаження і заздалегідь створіть список з файлів, які ви хочете завантажити. Не завадить також раціоналізувати читання новин: заходите виключно на сайти, новини на яких публікують одним рядком.

Встановіть програми дозвону та офлайн браузер

На початку робочого дня ви першим ділом перевіряєте пошту? Встановіть спеціальну програму дозвону, яка, з\’єднуючись з інтернетом, запустить поштовий клієнт або ж буде функціонувати за розкладом.

Ви не маєте функціонального браузера, і перегляд сторінок займає у вас досить багато часу? Використовуйте оффлайн браузер, який буде завантажувати взяті з певної директорії файли, кілька сторінок, пов\’язаних між собою посиланнями, один сайт або навіть кілька сайтів. Використання такого браузера особливо доцільно в тому випадку, якщо ви регулярно читаєте газети, журнали або вам потрібно завантажити відразу кілька номерів. Крім усього іншого, деякі служби оффлайн-браузерів можуть працювати за розкладом, а значить, свіжа копія сайту завжди буде у вас під рукою.

Відірвіться від скайпа

Ніхто не буде здивований тим фактом, що Skype від робочого настрою сильно відволікає. Відповідаючи на повідомлення, ви будете збивати темп роботи. А постійні перерви не тільки будуть погіршувати результат, але і знизять загальну працездатність. Краще зовсім вимкніть Skype. Не можете? Тоді поставте його в режим «не турбувати».

Ось і всі поради, які допоможуть вам захистити свій організм від шкідливого впливу комп\’ютера. У 21 столітті він стане вам відмінним помічником і навіть робочим інструментом, проте пам\’ятайте «шо занадто — то нерозсудливо». Бережіть себе — і робота за комп\’ютером піде вам тільки на користь.

Читати також:
Як вибрати приміщення для комп\’ютера
Як позбутися від інтернет-залежності?
Як правильно зробити скріншот