Як позбутися від інтернет-залежності?

Інтернет-залежність — одна з найстрашніших модифікацій комп\’ютерних залежностей. У більшості запущених випадків ця страшна хвороба невиліковна.

Основні симптоми при важких формах інтернет-залежності: хвороблива тяга до комп\’ютера та інтернету, сміх перед комп\’ютером, буйне реагування на спроби відірвати від інтернету, зависання перед комп\’ютером більше 18 годин, повна або часткова відмова від їжі, відмова від правил особистої гігієни, відмова від роботи на дядю. При важких формах інтернет-залежності в голові з\’являються білі черв\’ячки, погіршується пам\’ять, мозок перестає самостійно функціонувати без пошукової системи Google.

Читати також:
Як дізнатися про знижку на будь-який товар в будь-якому інтернет магазині?

Ще однією з форм інтернет-залежності є постійне скачування непотрібної інформації і програм, які в подальшому пацієнт ніколи не використовує.

А тепер увага!

Особисто я поділяю інтернет-залежність на 2 види — корисна і даремна.

До марної виду відносяться самі різні азартні ігри, онлайн ігри, чати, сайти знайомств, зависання в соціальних мережах, нехороші сайти сексуального характеру, безглузді новини про знаменитостей і т.д. З марним видом інтернет-залежності треба терміново боротися (наприкінці напишу як), перевести в корисний вид, або взагалі відключити інтернет і кинути все це.

До корисного виду інтернет-діяльності відносяться: навчання за допомогою інтернету, вдосконалення професійних навиків, саморозвиток, створення корисних сайтів, написання корисних статей, заробіток грошей, а так само будь-яка інша діяльність, що приносить користь вам, або іншим людям.

Корисним видом інтернет-залежності в тій чи іншій мірі страждали такі відомі люди, як Сергій Брін, Ларі Пейдж, Білл Гейтс, Марк Цукенберг та ін. При корисному виду інтернет-залежності в більшості випадків не треба боротися, але дуже бажано робити перерви на 10 хвилин після кожних 40 хвилин інтернет-діяльності. Також бажано обмежити час, проведений перед комп\’ютером 8 годинами в перебігу дня. Пацієнта бажано час від часу підгодовувати свіжими фруктами, соками, іноді кавою і чаєм. Можна ненастирливо спробувати запропонувати відволіктися на їжу, але не рекомендуємо робити це частіше ніж раз на 40 хвилини.

Дуже важливо зрозуміти чи страждає пацієнт шкідливим видом інтернет-залежності, в більшості випадків з корисним видом боротися не варто. Бабуся Сергія Бріна теж сильно переживала з приводу майбутнього хлопчика, який постійно сидить перед комп\’ютером, а він, як відомо, зараз є одним із засновників і співвласників пошукової системи Google і одним найбагатших людей планети. Так що, можливо, у вашій родині теж зростає майбутній Брін.

А тепер корисні поради по боротьбі з інтернет-залежністю.

В одній статті я читав пораду, що можна позбутися від інтернет-залежності, підсадивши пацієнта на важкі наркотики. Метод, швидше за все дієвий, але наркотична залежність набагато страшніша інтернет-залежності, так що не раджу. А взагалі шкода від інтернет-залежності по-моєму трохи переоцінена і це швидше шкідлива звичка а не серйозна хвороба. Якщо пацієнт дитина, можна перерахувати шкоду від інтернет залежності: псується зір, марна трата часу і т.д. Іноді спрацьовує фраза «Ще 10 хвилин граєш і за уроки». Можна пригрозити відключити інтернет (продати, викинути, подарувати кому-небудь комп\’ютер), якщо зараз же (через 10 хвилин, через пів години) не вимкнено комп\’ютер. І взагалі дитину треба спочатку виховувати так, щоб він вас слухався, але не забуваємо про Сергія Бріна — Можливо ви не праві.

Для дорослих людей, які читають цю статтю.

Якщо у вас інтернет-залежність шкідливого виду, і ви хочете від неї позбутися, прямо зараз, або через 10 хвилин вимкніть комп\’ютер. Це зовсім не важко, адже ви дорослі люди. Можна зайняти себе чимось корисним або приємним без комп\’ютера. Ще раз перечитайте про даремні види інтернет-залежності. Відповідайте собі чесно чи є користь від того, що ви робите в інтернеті.

Інтернет дуже серйозний інструмент і треба його використовувати з користю, а не даремно вбивати час і псувати зір.