Як вибрати приміщення для комп\’ютера

Ось, купили ви комп\’ютер для роботи … Але куди ж його поставити? У якій кімнаті вам працюватиметься найзручніше? На ці питання в повній мірі дадуть вам наші поради.

КРОК 1
Вибирайте простір

Приміщення, в якому ви плануєте працювати за комп\’ютером, має бути в міру світлим, часто провітрюваним і досить просторим. На вікнах краще встановити жалюзі, так як пряме сонячне світло може породжувати на моніторі відблиски. Як свідчать гігієнічні норми, робоче місце і кімната повинні освітлюватися рівномірно і в достатній мірі. Не можна вибирати для роботи за комп\’ютером темну кімнату і висвітлювати виключно робочий простір.

КРОК 2
Остерігайтесь пилу і спеки
{PAGEBREAK}
Спека і пил — вороги не тільки вашого здоров\’я, але ще і вашої техніки. Тому не скупіться — і встановіть кондиціонер.

КРОК 3
Уникайте синтетики

Стикаючись з натуральними тканинами, синтетичні збирають статичну електрику, яка для техніки дуже шкідлива і при дотику до деталей заземленим викликає досить неприємні відчуття. Тому одягайте одяг з натуральних волокон, а на підлогу постеліть палас з натуральної вовни. Комп\’ютер же слід розташувати задньою поверхнею до стіни або в кутку столу.

КРОК 4
Робіть вологе прибирання

Килим або палас з приміщення, де буде стояти комп\’ютер, бажано прибрати взагалі, так як вам необхідно буде щодня робити там вологе прибирання. Як до роботи, так і після злегка зволоженою губкою або чистою серветкою регулярно слід протирати екран вашого монітора. Вважається, що акваріуми та інші ємності з водою збільшують вологість повітря, а кактуси знижують шкідливий впливу комп\’ютера.

КРОК 5
Впустіть повітря

Читати також:
Як поміняти оперативну пам\’ять самостійно
Як позбутися від інтернет-залежності?

{PAGEBREAK}
Впускайте в приміщення достатньо свіжого повітря, щоб цілий рік там здійснювався природний повітрообмін. Сприяють аерації вентиляційні канали всередині стін. Особливо вони важливі взимку і в періоди перехідні, коли повітря в приміщенні регулярно забруднюється пилом, мікроорганізмами, вуглекислим газом і т.п. Як показують дослідження, кількість повітря, що видаляється через витяжні канали, прямо пропорційно кількості зовнішнього повітря, щодо чистого в бактеріологічному відношенні, який надходить через фрамуги та інші нещільності. Тому систематично прочищуйте від павутини, пилу та іншого сміття вентиляційні канали. Провітрювання обов\’язково необхідно проводити під час вологого прибирання після роботи.

Як бачите, доглядати за комп\’ютером потрібно мало не так само ретельно, як за маленькою дитиною. Однак, дотримуючись усіх правил, ви станете власником міцного здоров\’я і відмінного самопочуття!