Як захистити будинок від вірусів під час епідемій

Провітрювання приміщень, бажано наскрізне, вбиває велику частину вірусів, у тому числі грипу.

За словами фахівців, найбільш потужний захист від вірусу грипу забезпечує вакцинація. Але, на жаль, зараз її робити занадто пізно, а той факт, що від грипу щеплені менше 0,4% українців лише сприяють швидкому поширенню вірусу.

«Тепер, коли епідемія поступово підходить до свого початку, шанси кожного з нас підхопити вірус зростають з кожним днем. Тому так важливо дотримуватися гігієни – ретельно мити руки після прогулянок і поїздок в громадському транспорті, мінімально контактувати з будь-якими поверхонями в транспорті, під\’їздах і т. д., не харчуватися в громадських місцях, не торкатися руками обличчя і постаратися якомога менше бувати у місцях масового збору народу», — каже лікар Вікторія Савицька.

Важливо пам\’ятати, що частина вірусів ми мимоволі заносимо в свій будинок, а в теплі вони можуть жити досить довго, щоб встигнути знайти собі нову «жертву», яка потім, знову ж, при кожному чихові і зітханні буде розносити бактерії по приміщеннях. Тому так важливо навіть в самі будь-які морози щодня, хоча б раз на день (за умови, що всі домочадці вдень на навчанні або на роботі) влаштовувати протяги і провітрювати кімнати», — каже лікар.
Не менш важливе в період епідемій і вологе прибирання кімнат, а також ретельне миття всієї посуду. Для цього, до речі, можна використовувати оцтовий розчин – він чудово справляється з вірусами і бактеріями.

«Але не менш важливо постійно зволожувати повітря в приміщенні, в якому знаходитесь. Зараз вологість повітря досить низька, тому ворсинки епітелію на пересушених слизових горла і носа не можуть повноцінно виконувати свої очисні функції. А це допомагає вірусам практично безперешкодно проникати в організм», — сказала експерт.