Чи можна перенести грип на ногах?

Припустимо, ви підхопили грип або ГРВІ. Ви відчуваєте себе розбитим і втомленим: кістки і суглоби ломить, горло саднить, голова болить і крутиться, ніс закладений, кашель, чих, температура за 37,5 Взяти б лікарняний, недільку повалятися в теплому ліжечку, поприймати ліки, але ви не можете цього зробити — ви повинні бути на роботі і лікарняний лист для вас в даний час — як смертний вирок!

Чи можна перенести грип на ногах? Або, принаймні, максимально скоротити термін перебування поза роботою?

Війна з вірусами

Існує стійка думка, ніби грип чи ГРВІ, перенесені на ногах, можуть призвести до серйозних ускладнень — ушкодити серце, легені, нирки, суглоби і навіть головний мозк. Чи так це?

Ні сам грип, ні сама ГРВІ (якщо тільки мова не йде про якийсь супертоксичний вірус) не здатні викликати ускладнення, тому ускладнення пов\’язані з наслідками грипу та інших вірусних інфекцій.
{PAGEBREAK}
Вірус грипу або ГРВІ вражає спочатку слизові носа і ротоглотку. Там він розмножується, і цей процес супроводжується підвищенням температури, катаральними (нежить, біль і першіння в горлі, кашель, сльозотеча) та загальтоксичними (головний біль, ломота в кістках та суглобах, запаморочення) явищами. «Убити» віруси не можна, тому що вони не є «живими», вони — тільки фрагменти ДНК або РНК, подібні за структурою з людськими генами, але абсолютно сторонні їм по суті.

У цей період всі сили імунітету кинуті на те, щоб блокувати розмноження вірусів, тим самим зупинити хворобу. Саме цією боротьбою і обумовлені всі хворобливі симптоми.

Але якщо імунітет не справляється із завданням, віруси, розмножуючись, випалюють опір на всій окупованій ними території. І тоді на неї проникає ще один серйозний ворог — бактерії. Саме бактерії і призводять до ускладнень.

Читати також:
Як правильно загартовуватися?

У перші дні хвороби

Важливо дати організму повний спокій і комфорт на той період, поки його імунітет бореться з розмноженням вірусів, це перші дві доби від початку хвороби. У ці дні бажано не навантажувати організм ні роботою, ні турботами по дому, ні рясною їжею. А ось рідини потрібно вживати багато: наслідки боротьби з вірусом — убиті з однієї та іншої сторони клітини повинні виводитися, частиною — через нирки з сечею, частиною — з потом. Пару днів все ж краще перечекати в будинку в теплі.

Також важливо допомагати організму знижуючи надлишково високу температуру.

Третій день — вирішальний
{PAGEBREAK}
На третій день від початку захворювання картина прояснюється: або вірус зломлений, або йому все-таки вдалося «зачистити» територію і відкрити дорогу шкідливим бактеріям, щоб дати волю «ускладненням».

Так що саме на третій день, якщо немає наростання інтоксикації (знизилася температура, не болить голова, немає зниження апетиту) можна поступово навантажувати організм — і, якщо це необхідно, виходити на роботу. При цьому, зрозуміло, постаратися забезпечити собі щадний режим — працювати упівсили, по можливості скоротити робочий день, постаратися уникнути конфліктних ситуацій і серйозних інтелектуальних і фізичних навантажень, і, само собою, уникати впливу на організм будь-яких токсинів — від тютюну до алкоголю. Якщо дотримуватися цих принципів протягом 3-4 днів, то вже через тиждень від початку захворювання можна приступати до активної трудової.

Якщо вірус сильніше імунітету

У разі якщо вірус виявився сильнішим імунітету, якщо до третього дня самопочуття стало гірше, температура не спадає, а слабкість та інші негативні симптоми наростають, не варто ризикувати здоров\’ям і життям. Краще взяти лікарняний.

На щастя, при правильному поводженні протягом перших двох днів ускладнення вкрай рідкісні!

Крім ліків в перші два дні впоратися з хворобою вам допоможуть наступні рецепти.

1. Змішайте 1 ст. л. молока з 11 краплями часникового соку (обов\’язково свіжовичавленого), розігрійте до 45-50 ° на водяній бані. Вживайте перед сном.

2. Візьміть 4 зубчики часнику 2 ст. л. меду. Зубчики очистіть натріть на дрібній тертці і змішайте з медом. Приймайте по 1 ч. л., Запиваючи теплою водою, 2-3 рази на день.

3. Свежу клюкву протріть через кілька шарів марлі. Змішайте отриманий сік з картопляним соком в рівних пропорціях, пийте 3 рази на день по 1/4 склянки.

4. Приготуйте лимонне масло: помістіть 1 лимон на 1 хвилину в окріп потім разом з цедрою пропустіть через м\’ясорубку змішайте зі 100 г вершкового масла і 1 -2 ст. л. меду. Під час хвороби намащуйте це масло на хліб і їжте — по 4-6 бутербродів на день.