Як перевірити справність зчеплення в авто

Їздити на машині, на якій несправне зчеплення, дуже небезпечно. А неполадки в його роботі можуть призвести до занадто швидкого зносу інших не менш важливих деталей автомобіля. Щоб перевірити, чи справно зчеплення, не потрібно звертатися в автосервіс. Знаючий водій може зробити це і сам. Для цього треба лише знати кілька основних правил.

Для початку просто вичавіть кілька разів педаль зчеплення при незаведенном двигуні. Прислухайтеся. Тривожним знаком може стати наявність незвичайних шумів: стуку, скрегіт металу, скрипу і т.д. Зверніть увагу на рух педалі. Воно повинно бути плавним і не заїдати. Також ви можете перевірити робочий хід. Для цього потрібно виміряти відстань від педалі до підлоги при незаведенном движку, а потім при заведеному. Обчисліть різницю між цими двома положеннями. Величина робочого ходу не повинна більше 145 мм.

Як замінити гальмівні диски?

Запустіть двигун, нехай трохи пропрацює на холостому ходу. Потім вичавіть зчеплення, через пару секунд спробуйте виставити задню передачу. Якщо при цьому почуєте хрускіт або інші різкі звук, то це означає, що натискний диск зчеплення несправний. Якщо ж задня передача взагалі не включається, то це говорить про вихід з ладу зчеплення. Тоді вам потрібно звернутися в майстерню.

Чому вигідно брати в оренду товщиномір?

Спробуйте включати передачі при включеному двигуні, якщо є незрозумілі звуки або проблеми з перемиканням передач, то швидше за все у вас неполадки в коробці передач.

Перевірте роботу зчеплення в русі. Дійдіть до третьої передачі і різко вичавіть педаль газу на повну. Якщо прискорення не відповідає збільшенню оборотів, то є проблеми в зчепленні. Обороти колінчастого валу будуть швидко рости, а швидкість автомобіля повільніше.

Порада як взяти авто в вкредит?

Якщо відчуєте неприємний запах під час руху, то у вас проблеми з натискним диском. Обороти занадто високі, диск починає нагріватися і горіти. Такі неполадки потрібно виправляти якомога швидше, щоб це не призвело до поломки двигуна або інших частин. Будьте обережні на дорогах !!!