Як замінити гальмівні диски?

Гальмівні диски часто зроблені з металу, мають круглу форму і прикріплені до колеса. Коли водій натискає на педаль гальма, гальмівні колодки притискаються до гальмівного диску, і, завдяки силі тертя, обертання колеса сповільнюється. Гальмівні диски зношуються з часом, агресивна манера їзди і несприятливі погодні умови можуть істотно скоротити термін служби, в результаті чого гальмівні диски доведеться замінити. Переходьте до кроку 1, щоб дізнатися про те, як замінити гальмівні диски.

Частина 1 з 3: Зняти старий гальмівний диск

Як замінити гальмівні диски?

1. Працюйте в захисних рукавичках. Перш ніж приступити до роботи, зберіть весь необхідний для роботи інструмент, також добре мати пару міцних робочих рукавиць. Ремонт автомобіля — часто брудна робота, так що захистити руки від мастила і бруду це хороша ідея. Хороші рукавички можуть захистити руки від випадкових ушкоджень, ризик яких присутня навіть при безпечних процедурах зразок зміни гальмівних дисків.

Як замінити гальмівні диски?

2. Підніміть машину на підйомнику або домкратах. Щоб дістатися до гальмівних дисків, необхідно зняти колеса, це буде зручніше робити на піднятому автомобілі. Багато піднімають машину на домкраті, але використання гідравлічного підйомника в цьому випадку може допомогти заощадити час. Пошукайте статтю «як міняти гуму» на нашому сайті, там ви знайдете, як користуватися домкратом.

Використовуючи домкрат, переконайтеся, що піднімаєте машину, впираючись в кузов. Якщо ви будете впиратися в пластикові деталі, наприклад, молдинги або обвіс, вони можуть тріснути або зламатися.
Перед тим як піднімати машину, багато механіки воліють послабити гайки на колесах. Коли вага всього автомобіля тримає колесо, щоб воно не прокручувалося, набагато легше подолати високу початкове зусилля.

Як замінити гальмівні диски?

3 Зніміть колеса. Гальма знаходяться за колесом, так що для того, щоб отримати до них доступ, потрібно зняти колеса. Зніміть колеса, піднявши машину і повністю відкрутивши болти; ви повинні побачити гальмівний диск, супорт і маточину.

Щоб не розгубити гайки від коліс та інші дрібні деталі, ви можете складати їх в ковпак, використовуючи його як тарілку.

Як замінити гальмівні диски?

4 Зніміть супорти. Супорти зазвичай кріпляться одним або двома болтами із зворотного боку. Щоб відкрутити ці болти, вам знадобиться тонка викрутка. Після того як ви відкрутіть болти, зніміть супорт, не пошкодивши гідролінію. Можливо, вам знадобиться підчепити викруткою або легенько стукнути молотком, щоб зняти його.

Не залишайте супорт бовтатися на гідролінії, цим ви можете її пошкодити. Ви можете зачепити супорт за яку-небудь деталь підвіски або прив\’язати мотузкою, щоб зафіксувати. Врахуйте, що якщо ви від\’єднайте супорт від гідролінії, з неї буде витікати гальмівна рідина.

Як замінити гальмівні диски?

5 Зніміть кріплення супорта, якщо необхідно. На деяких автомобілях, кріплення супорта може заважати зняти гальмівний диск. Відкрутіть викруткою гвинти, витягніть їх, потім зніміть саме кріплення.

Як замінити гальмівні диски?

6 Зніміть гальмівний диск. Нарешті, ви можете зняти ротор. Іноді виходить зняти диск руками. Але в інших випадках, диск прикипає до маточини, і зняти його стає дуже важким завданням. Вам доведеться стукати по ньому молотком, щоб відбити від маточини. Пом\’якшіть удари молотка, підклавши дерев\’яний брусок 5х10 см, це допоможе уникнути пошкодження гальмівного диска.

Деякі гальмівні диски мають додаткове кріплення до маточини. Найчастіше воно знаходиться в центі і виконано у вигляді корончатой гайки або шплінта.

Частина 2 з 3: Установка нового гальмівного диска

Як замінити гальмівні диски?

1 За бажанням, нанесіть на новий диск рідина для очищення. Щоб захистити новий гальмівний диск від вологи, бруду і пилу, які будуть утворювати іржу, деякі механіки наносять спрей для очищення гальмівних дисків або іншу захисну рідину. Якщо ви вирішите скористатися цією порадою, переконайтеся, що засіб, який ви використовуєте, призначене для цих цілей, в іншому випадку ви можете завдати шкоди диску або колодкам.

Як замінити гальмівні диски?

2 Витріть ганчіркою залишки захисної рідини з диска. Якщо ви вирішили нанести захисну рідину на диск, витріть її надлишки до установки на маточину. Рідина, при попаданні на колодки, може з ними прореагувати, ви точно не захочете зіткнутися з цією проблемою під час водіння.

Як замінити гальмівні диски?

3 Надіньте новий гальмівний диск шпильки маточини. Надіньте новий гальмівний диск на маточину. Потрібно щоб шпильки, що стирчать з маточини, потрапили в отвори в гальмівному диску. Одягніть гальмівний диск до кінця.

На цьому етапі, залежно від конструкції автомобіля, вам може знадобитися встановити корончатую гайку чи шплінт, що фіксують диск. Якщо при демонтажі ви зігнули шплінт, краще замініть його, він коштує дуже дешево.

Як замінити гальмівні диски?

4 Якщо необхідно, встановіть кріплення супорта. Якщо вам довелося зняти кріплення супорта, щоб дістатися до гальмівного диска, на цьому етапі потрібно встановити його назад. Встановіть кріплення на місце і закріпіть болтами.

Як замінити гальмівні диски?

5 Розтисніть колодки за допомогою струбцини. Наступним кроком буде встановлення супорта на диск. Зніміть або відв\’яжіть супорт, а потім акуратно розтисніть колодки струбциною або спеціальної вичавкою. Коли повністю розтиснете колодки, одягніть супорт поверх диска.

Як замінити гальмівні диски?

6 Встановіть супорт. Переконайтеся, що колодки ще придатні до використання, а потім встановіть супорт на місце, де він стояв. Закрутіть болти, якими кріпиться супорт.

Як замінити гальмівні диски?

7 Поставте колеса. Робота майже закінчена. Все що залишилося — це поставити колеса і опустити машину на землю. Акуратно поставте на місце колесо і прикрутіть його гайками.

Повільно і обережно опустите автомобіль на землю. Якщо ви використовували домкрат, приберіть його з-під машини. Не забудьте тугіше затягти гайки, коли машина буде вже на землі.

Як замінити гальмівні диски?

8 Перед поїздкою перевірте, чи працюють гальма. Хорошим рішенням буде переконатися, що нові диски виконують свою функцію, до того як куди-небудь їхати. У безпечному місці запустіть двигун і повільно руште. Натисніть на гальма кілька разів. Натисніть на педаль і повільно відпускайте. Добре налаштовані і справні гальма повинні працювати м\’яко і плавно, вібрація і ривки означають знос колодок і те, що ротор скоро буде пошкоджено.

Частина 3 з 3: Додатковий догляд за гальмами

Як замінити гальмівні диски?

1 Зніміть гальмівні колодки з супорта. Якщо ви не обмежені в часі, ви, можливо, захочете зробити додаткове обслуговування гальмівної системи. Це заощадить ваш час у майбутньому: вам не доведеться повторно піднімати автомобіль підйомником. Щоб перевірити знос гальмівних колодок, просто подивіться на контрольну борозенку або западину, коли її не видно, значить, прийшов час міняти колодки. Щоб зняти колодки, просто витягніть їх з кріплення супорта.

Деякі колодки утримуються в супорті від довільного випадання невеликим штифтом, і перш ніж намагатися їх зняти, потрібно зняти цей штифт.

Як замінити гальмівні диски?

2 Зніміть напрямні болти супорта. Болти, якими кріпиться супорт, мають напрямні, які допомагають рівно виставити супорт. Для того щоб гальма працювали м\’яко і плавно, потрібно добре змастити ці напрямні. Зніміть ці болти за допомогою викрутки або ключа з тріскачкою.

Можливо, вам доведеться зняти гумовий пильовик.
Не забирайте далеко ці болти, вам скоро потрібно буде їх очистити і змастити.

Як замінити гальмівні диски?

3 Змастіть зворотний бік гальмівних колодок. Щоб уникнути типових проблем з шумом і вібрацією колодок, змастіть зворотний бік колодок, перед установкою. Це може бути очевидним, але краще повторити тричі: у жодному разі не змащуйте лицьову поверхню колодки.

Використовуйте тільки мастило, призначену для гальм, інша мастило може завдати шкоди гальмівній системі.

Як замінити гальмівні диски?

4 Встановіть нові колодки на кріплення супорта. Встановіть нові колодки в супорт. Нові колодки повинні легко ставати на своє місце. Якщо колодки були зафіксовані штифтом, не забудьте його поставити. Переконайтеся, що на колодках немає надлишків мастила.

Як замінити гальмівні диски?

5 Очистіть і змастіть направляючі супорта. З часом, напрямні обростають брудом і пилом, що ускладнює ковзання. Видаліть всі забруднення чистою ганчіркою і нанесіть мастило на силіконовій основі.

Як замінити гальмівні диски?

6 Змастіть пружинні накладки під колодки. Нанесіть мастило на пружинні накладки. Це допоможе прибрати небажані звуки і полегшить рух колодок.

Догляд за гальмами можна вважати закінченим, тепер вони повинні працювати «як годинничок». Можна переходити до установки гальмівного диска.

Поради

— Відкрутивши супорт від кріплення, закріпіть його дротом або мотузкою. Не давайте йому бовтатися під власною вагою, так як в цьому випадку, гидролінія може легко переломиться.
— На деяких автомобілях не передбачено вторинне використання кріпильних болтів супорта, в цьому випадку вам необхідно мати під рукою нові болти. Чи передбачена повторна установка болтів на вашому автомобілі, ви зможете дізнатися, прочитавши інструкцію по експлуатації.
— Розміри гальмівних дисків залежать від моделі і марки вашого автомобіля.
— Міняйте всі болти, які зазнали зносу і іржі.

Попередження

Не виїжджати в місто, поки педаль гальма не буде працювати справно.

Що вам знадобиться

захисні рукавички
домкрат
викрутка
Гайковий ключ
молоток
Мастило на силіконовій основі
Очищувач гальмівних дисків
ганчірки

Читати також:
Як перевірити справність зчеплення в авто
Як позбавитися від поганого запаху в автомобілі?