Як дізнатися діаметр шин авто

Для купівлі нової гуми вам необхідно знати діаметр шин коліс авто. Що треба, щоб правильно виміряти діаметр шин?

Для вимірювання діаметра шин вам знадобляться наступне:

— Автомобільна покришка;

— Сантиметрова стрічка або рулетка для вимірювання відстані;

— Маркер або фломастер

Як перевірити справність зчеплення в авто

— Палиця, щоб поставити мітки на землі в точках «А» і «Б»;

— Калькулятор звичайний

Зазвичай при купівлі авто дається спеціальна книжка, так би мовити інструкції по використанню авто. Знайдіть на сторінках цієї книжки розділ Колеса. Там ви зможете знайти точні дані і характеристики шин. Якщо ж ця книжка не збереглася, то ви можете вивчити старі покришки. На них може зберегтися маркування та характеристика гуми, якщо вони, звичайно, не стерлися.

Проте якщо і тут вам спіткала невдача, не зневіряйтеся. Я вам розповім простий спосіб, як виміряти автомобільні покришки.

Як правильно відкачати бензин з автомобіля

Встановіть покришку на землі вертикально, відзначте те місце, де колесо торкається землі. Назвемо цю точку буквою А. Потім перекотити покришку так, щоб вона зробила повне коло по землі. В кінці шляху, коли колесо зробить повний круг, відзначте ще одну точку, назвемо її Б. таким чином, точка А — початок шляху, а Б — кінець шляху.

Тепер виміряйте за допомогою рулетки відстань між точками А і Б. Отримане відстань розділіть на число ПІ, яке, як ви пам\’ятаєте з уроків математики, одно 3,145. Так ви отримаєте число, іншими словами діаметр покришки.

Порада як взяти авто в вкредит?

Але буде краще, якщо всі розрахунки ви будете виробляти в дюймах. Якщо ж ви вже виробили всі розрахунки, скажімо, в сантиметрах, то можете легко перевести їх в дюйми. Один дюйм дорівнює прімерно2,54 сантиметри. Таким чином, якщо у ви отримали 40,64 сантиметра, розділіть цю цифру на 2,54 і получіте16 дюймів.

Також ви можете звернеться в автосервіс, де майстер за допомогою спеціальних інструментів виміряє діаметр колеса.