Найцікавіші факти про кильти

Чоловіки теж можуть носити спідниці. Навіть якщо це не дизайнери і не стилісти. Батьківщиною такої незвичайної моди прийнято вважати Шотландію. Саме там спідниці (без стразів) є невід\’ємною частиною саме чоловічого національного костюма. Існує кілька цікавих особливостей, пов\’язаних з цією частиною гардеробу.

Хоча жінки і вважають, що їм належить безроздільне право на носіння спідниць і суконь, але це зовсім не так.

Чоловікам потрібний лише кілт. І для цього є кілька цікавих фактів.

    Невірно називати кілт звичайної спідницею. Класично він виглядає як шматок тканини, обгорнутий навколо талії і скріплений ременем.

    Раніше по візерунку тканини можна було визначити приналежність до роду того чи іншого власника цього одягу.

    Основна любов шотландських сильних чоловіків до кілтом полягає в його зручності і практичності. Клімат на батьківщині картатій тканині не був сприятливим по відношенню до тих, хто носив штани. Спідниця ж навпаки не сковував рух і воїн міг легко дертися по скелях або носити її в сиру дощову погоду. А вночі її можна було використовувати як покривала.

    Класичний кілт носять без нижньої білизни. У цьому немає нічого дивного, так як воно було винайдено на кілька століть пізніше.

    Першими наділи кілт жителі гірських районів Шотландії, а вже потім він перекочував на рівнину і навіть у королівську сім\’ю.

    Існує два види таких спідниць: великий і малий кілт. Малий розташовувалося лише на стегнах і вдавав із себе невеликий
шматок тканини, а великим можна було обмотуватися від п\’ят і до шиї.

    Слово «кілт» перекладається як огортання навколо тіла.

    Воїни під час битв, щоб не бути скутими тканиною, скидали її і мчали оголені назустріч ворогу. Іноді битви вигравалися ще до того, як починався бій.
    
Тих, хто не носить білизни під кілтом, прийнято називати справжніми шотландцями. Часто навіть можна на парадах помітити роззяв з фотоапаратами, що
чекають вітерець, щоб дізнатися, хто ж з солдатів «не справжній
шотландець».

Щоб уникнути курйозів, на офіційних прийомах воїнам зараз дозволено носити чорне нижню білизну.
 
 
Читати також: