Як позбутися депресії самостійно?

Життя втрачає сенс і фарби, не хочеться рухатися, а на душі порожньо? Апатія охоплює вас і затягує у свої мережі? Це депресія. Депресія — це пригнічений психічний стан людини. Коли вас щойно починає охоплювати це неясне відчуття, потрібно боротися з ним усіма силами, які у вас, звичайно ж, є. Безумовно, вам не обов\’язково відразу звертатися до психіатра, достатньо буде декількох вправ в домашніх умовах, щоб скинути з себе «вантаж» депресії.

Отже, як позбутися депресії самостійно?

1. Намагайтеся уникати стресів. Навіть якщо на робочому місці починаються «зоряні війни», поясніть собі, що ви тимчасово дотримуєтеся «мораторія» на військові дії. Будь-яке втручання для вас загрожує наслідками, тим більше в такому стані.

2. Полюбіть себе. Коли людину охоплює депресія, він, як правило, перестає стежити за собою. Втрата фізичних сил призводить до виснаження. Тому, як тільки у вас з\’явиться бажання попрацювати, дайте собі невелике фізичне навантаження. Приведіть себе в порядок: нехай вам і вашим близьким буде приємно.

3. Дозвольте собі смачно поїсти і зробити пару необдуманих вчинків. Перестаньте бурчати, згадайте своє дитинство, коли ви робили все із задоволенням. Із задоволенням гуляли, грали або співали. Прийшов час повторити це!

4. Більше спілкуйтеся з друзями на спокійні теми. Тільки спілкування здатне прогнати «чорні» думки і втому. Крім того, ваші знайомі і близькі люди зможуть вислухати вас і зрозуміти ваші проблеми. А, як відомо, «горе, яким поділився — половина горя».

5. І, нарешті, встановіть терміни, після яких депресії буде не місце у вашому житті. Прокиньтеся новою людиною, готовим до активних дій і повноцінного життя. Адже життя дійсно прекрасне!

Пам\’ятайте, що варто захотіти, і ви зможете позбутися депресії самостійно. Але, якщо це зробити важко, звертайтеся до психологів.