Спілкування важливо в будь-якому віці

Тільки в страшному сні може приснитися, що людина раптом опинилася одина. У нього немає сім\’ї, друзів, колег … Так, це дійсно страшно! Однак майже те ж саме трапляється з людьми в літньому віці.

Особливо з жінками. Чоловіки пішли в інший світ або доживають віку в такій же самоті. Діти давно виросли, відлетіли з батьківського гнізда, у них свої сім\’ї, свої справи і проблеми. У кращому випадку приходять в гості по святах і дзвонять раз на тиждень, в гіршому — з\’являються в батьківському домі тільки під час відпустки, і то не щороку. А колишні колеги розгубили номери телефонів, забули адреси і зустрічаються тільки випадково на вулиці. Так, невесела картина …

Читати також:
Як спілкуватися з хлопцями?
Як жінці стати мудрою?

Що робити? Як боротися з самотністю?

Ось декілька порад тим, кому не вистачає спілкування. Обов\’язково станьте членами клубів. Це можуть бути самі різні клуби. Якщо у вас є захоплення, то це може бути клуб за інтересами. У літньої людини теж можуть бути захоплення і навіть більше, ніж у працездатному віці, адже вільного часу стало набагато більше. Може бути, ви в\’яжете, шиєте, малюєте? А може, прекрасно печете пиріжки, варите варення або консервуєте соління? Можливо, доглядаєте за квітами або тваринами і рибками? Напевно, ви колекціонер? Чим би ви не любили займатися, напевно поруч живуть люди, які поділяють ваші інтереси. Найголовніше — знайти один одного, зустрітися, познайомитися і спілкуватися …

Якщо ви любите співати, читати вірші, брати участь в «капусниках» або просто не байдужі до мистецтва, тоді для вас клуби по проведенню дозвілля. Тут збираються талановиті творчі люди. Зустрічі проходять на одному диханні. Можна відзначати разом свята. Це тільки здається, що ви знаєте про свята все. Ні, під час спілкування у вас з\’явиться багато нової цікавої інформації. Можна організувати зустрічі з цікавими людьми. Пережиті почуття та спогади про зустріч дозволять не нудьгувати вам на самоті якийсь час.

Познайомившись зі своїми однодумцями, можна вирушати в подорож. Ні-ні, не хвилюйтеся, не в дорогу подорож, а по визначних пам\’ятках рідного краю. Напевно ви нічого не знаєте про те місце, де прожили все життя, і вам буде дуже цікаво.

Ви запитаєте, де знайти ці клуби? Пошукайте поблизу. Можливо, вони організовані в соціальних організаціях, установах культури, при раді ветеранів, жінок, союзі пенсіонерів вашого населеного пункту. Потрібно тільки звернутися туди, і цікаве життя вам забезпечене. У вас з\’явиться коло спілкування і нові друзі, а страшні сни про самотність більше не турбуватимуть.