Як правильно сприймати критику?

Іноді людина стикається з невдачами, які є наслідками неправильних дій, але сам він часто не в змозі зрозуміти власні недоробки / помилки. У цьому сенсі критика є корисною. І вміння почути напуття через критику, правильна реакція на зауваження на свою адресу — це своєрідне мистецтво.

Критика, яка була висловлена ​​з благими намірами, називається конструктивною. І якщо ви прагнете до самовдосконалення, то повинні ставитися до конструктивної критики з достатньою увагою і реагувати на неї з вдячністю.

Правильною реакцією на слова зауваження є неприйняття її на свій особистий рахунок. Адже це позначиться на самооцінці і бажанні розвиватися. Важливо усвідомити, що піддається критиці не вся ваша робота чи ваша особистість, а лише один або декілька з її складових аспектів.

Читати також:
Як позбутися негативу?

Для розвитку вміння правильно ставитися до критики слід пам\’ятати, що якщо щось справедливо зазначено, то потрібно це прийняти і визнати! Адже виправлення недоліків — головна мета будь-якої конструктивної критики.

Якщо ви знаєте про свій вибуховий характер, краще не відразу відповідати на критичний відгук, а почекавши якийсь час, спокійно подякувати за висловлене зауваження (йдеться про доцільну критику, а не про деструктивну або помилкову), зберігайте гідність і впевненість. Звертайте увагу на цінні зауваження, ігноруючи критичний тон, якщо такий буде присутній.

Пам\’ятайте, що будь-яка критика потребує роздумів: починаючи з того, що її викликало, закінчуючи тим, як виправити становище. Прагнучи до успіху, вчіться виявляти критичне ставлення навіть у тих ситуаціях, коли явна критика не спостерігається.

Коли ж нас, навпаки, критикують безпідставно, не потрібно псувати свої нерви і відповідати на будь-якого роду закиди. Залишайтеся спокійні, не коментуйте претензії. Будьте мудрішими і стриманіше критикана. Хибна критика повинна лише загартовувати ваш характер і вести до життєвого успіху. А подібна реакція людей, що виражають деструктивну критику, може означати, що вас намагаються збити з пантелику (за допомогою подібної маніпуляції), або ви з тих людей, в яких є власні, несхоже думку і ідеї (їх просто не поділяють або не розуміють), або вам заздрять (а це означає, що ви домоглися того, про що інші тільки мріють). Тепер, коли причини помилкової критики ясні, не складе труднощів з ними розібратися в індивідуальному порядку.

Отже, критики уникнути не вдасться нікому, тому навчіться її приймати, витягуючи максимум користі!