Як прибрати ртуть

Як би ми не старалися, але іноді трапляються речі, до яких ми не готові. Іноді ми розбиваємо нешкідливbq кухоль або тарілку, прибравши рештки якої, забуваємо її назавжди. Але що робити, якщо розбився градусник? Як прибрати ртуть, і убезпечити себе і своїх близьких від випарів отруйного металу? Адже впливу ртуті на організм згубно впливають на здоров\’я будь-якого живого організму. Будь-то людина або домашня тварина.

 У градуснику вітчизняного виробництва знаходиться 1 грам ртуті. В іноземних, іноді доходить до 2 грам. Це не велика кількість, і якщо ви своєчасно приберете всю ртуть, то про прикрі ситуації можна забути. Турбуватися потрібно в наступних випадках:

1 Якщо ртуть потрапила на м\’які меблі, одяг, або у важко доступні місця.

2 Не було помічено витік ртуті та її розтягнули по всій квартирі.

3 Ртуть потрапила в організм людини

Причому найнебезпечнішим випадком є ​​зовсім не третій. Якщо ртуть потрапила в організм людини, ви відразу зможете визначити це. Нудота і блювання, синюшний колір обличчя, задишка.

У цьому випадку необхідно терміново звернутися в службу швидкої допомоги і постаратися викликати у людини блювоту. Якщо відразу звернутися до лікаря, і не займатися самолікуванням, то небезпеки для здоров\’я можна уникнути.

Набагато небезпечніше, коли ртуть залишається невиявленою і надходить в організм шляхом вдихання парів. Ртуть — речовина першого класу небезпеки (за ГОСТ 17.4.1.02-83), тіолова отрута. Ступінь
токсичної дії ртуті визначається в першу чергу тим, яка кількість
металу встигла прореагувати в організмі, перш ніж його звідти вивели,
тобто
небезпечна не сама ртуть, а сполуки, які вона утворює.

Розбитий градусник дає до 2-3 ГДК в місці, де залишилися краплі. І
якщо ви не помітили, що градусник розбився, і вилилася ртуть, то пари
ртуті в повітрі від 1 грама здатні у здорової дорослої людини викликати
нездужання через деякий час.
Якщо ж витік ртуті був виявлений ​​відразу, і майже вся ртуть була
зібрана, то при правильних заходах безпеки турбуватися не про що.

Давайте тепер поговоримо про те як прибрати ртуть.


1 Все прибирання необхідно проводити в гумових рукавичках. Виключити протяги, інакше ризикуєте потоком повітря розсіяти ртуть по всій квартирі. Обмежити доступ до місця розливу ртуті. Бажано відправити дітей і домашніх тварин на вулицю.

2 Збирайте всю ртуть в банку з водою, використовуючи одноразовий шприц, серветки або широкий скотч. Не застосовуйте пилосос, що виходить з нього гаряче повітря підсилить
випаровування ртуті, та й пилосос доведеться, потім викинути.

3 Банку із зібраною ртуттю закрити кришкою і викликати фахівців санепідемстанціі. Ні в якому разі не викидати ртуть в сміттєвий бак або унітаз. Іноді доводиться докласти завзятість і зусилля що б здати ртуть в санепідемстанцію. Якщо не хочете з цим морочитися, можна зібрати всю ртуть в поліетиленовий пакет і засипати хлоркою. Потім загорніть весь вміст ще в два пакети і закопайте на глибину не менше 40 см. У цьому випадку ртуть буде надійно ізольована.

4 Після того, як зібрали всю ртуть, необхідно провітрити всю квартиру. Поверхні
необхідно ретельно вимити водою з
морганцівкою, або концентрованим розчином хлорного вапна, або розчином
столової ложки соди і двома рідиного мила на один літр води.
Від одягу і взуття контактувала з ртуттю рекомендуємо позбутися

5 Наступні кілька днів пити якомога більше рідини, чаю або кави.

Також рекомендуємо користуватися електронними термометрами. Прогрес не стоїть на місці і пора відмовлятися від старих і небезпечних методів вимірювання температури.

Ну от і все. Тепер ви знаєте як прибрати ртуть своїми силами і убезпечити своїх рідних і близьких.
 
Читати також: