Чистимо унітаз своїми руками

Приходячи до кого-небудь в гості, ми потрапляємо в передпокій. Вона вважається візитною карткою житла. Але це є правдою лише частково. Саме ця кімната на перший погляд говорить про те, чи охайні господарі квартири. Але якщо потрапити у ванну кімнату або туалет, думка про мешканців квартири може різко змінитися. І не завжди в кращу сторону.

Чистимо унітаз своїми руками

Не всі можуть похвалитися блискучим і чистим унітазом, а чорнота коліна псує весь вигляд. Як зробити унітаз чистим і сяючим? Природно, це завдання можуть непогано виконувати «Доместос» і «Туалетне каченя», але тільки за умови, якщо ними користуватися регулярно. Для того щоб не допустити утворення нальоту каменів, слід займатися чищенням унітазу своїми руками хоча б один раз на сім днів. Для підтримки чистоти його слід витирати абразивної губкою, змоченою в порошку і теплій воді.

Для пом\’якшення води і ароматизації повітря в туалетній кімнаті, необхідно застосовувати спеціально створені засоби. Вони кладуться в бачок, або прикріплюються до обідка унітазу.
Якщо необхідно очистити місце, в якому вода в унітазі застоюється, необхідно скористатися вантузом і одноразовою склянкою, прибрати воду, влити засіб для чищення і дати постояти близько години. Коли використовуються для роботи рідкі чистячі засоби, їх слід доливати. Після чого неметалевим предметом слід прибрати всі забруднення з країв, а потім предмет викинути. Коли забруднення і нечистоти зняті, можна скористатися йоршиком, і потім все змити.

Чистимо унітаз своїми руками

Але іноді для чищення потрібні радикальні методи. Особливо коли в унітазі утворився дуже товстий наліт і сечовий камінь, і губкою все прибрати, ніяк не виходить. Розглянемо, більш кардинальні способи чищення в подробицях.

Як почистити унітаз домашніми засобами

Чистимо унітаз своїми руками

Чистимо унітаз оцтом

Коли відбувається регулярне чищення унітазу, для позбавлення від нальоту вапна згодиться звичайний оцет. Можна застосовувати і яблучний оцет. Ідеальним є оцет 70-ти відсотків, але підійде і 9% -ий варіант.

Слід налити в каструлю або яку-небудь ємність склянка оцту і нагріти його. Щоб уникнути різкого запаху, ємність попередньо слід прикрити кришкою. Далі теплий оцет наливається в унітаз і додається сода і йод. Залишити на дві або три годіни, а потім змити. Краще проводити такий метод очищення перед сном. За ніч камінь повинен зникнути. Якщо ефект не виправдав очікування, слід провести процедуру чистку пару разів.

Чистимо унітаз своїми руками

Білизна для очищення

В основі другого методу лежить білизна. На першому етапі слід прибрати з унітазу воду. А потім вилити туди пляшку білизни. Таку процедуру краще провести на ніч. Залишити все на ніч, а з ранку все змити. Можна застосовувати цей метод кілька разів, поки результат не буде бажаним.

Як почистити унітаз лимонною кислотою

Лимонна кислота також застосовується для очищення унітазу від нальоту і каменю. Необхідно пару пакетів кислоти насипати в унітаз, закрити кришку залишити на кілька годин, щоб наліт розчинився. І видалити йоршиком з водою. Повторювати кілька разів. Поки результат не буде відмінним.

Читати також: Як зробити душову своїми руками

Але ці способи не допоможуть, якщо унітаз дуже брудний.

Чистимо унітаз своїми руками

Як прибрати з унітазу найсильніші забруднення?

Якщо унітаз старий, а наліт і нечистоти господарі не чистили давно, тоді звичайні способи чищення не допоможуть. У такому випадку необхідно скористатися одним з таких варіантів.

Технічна щавлева кислота

Найсильніші забруднення з унітазу допоможе прибрати технічна щавлева кислота. Її можна придбати в сухому вигляді в аптеці. При її використанні слід надіти рукавички. Необхідно намочити ганчірку і насипати трохи кислоти, і потерти ділянки, де багато каменю. Можна просто насипати її в унітаз. Залишити на годину і почистити йоршиком.

Чистимо унітаз своїми руками

Ефективне чищення електролітом від акумулятора

Використання електроліту з метою очищення унітазу є ефективним варіантом. Слід бути дуже обережним. Для роботи потрібно надіти рукавички, одяг, окуляри, і по можливості респіратор, щоб не вдихати пари. Електроліт слід наливати, щоб він не розбризкувався. Цим способом можна користуватися, тільки якщо унітаз в дуже жалюгідному стані, а купити новий немає можливості. Не можна здійснювати чистку електролітом, якщо є пластмасові труби.

Чистимо унітаз своїми руками

Як почистити унітаз кока колою

Кока-кола, як би це смішно не видавалося, може допомогти очистити унітаз. Вистачить пари пляшок коли, які слід залити в унітаз, і через 4 години його змити і почистити до сяйва йоршиком.

Методів очищення чимало. Можна вибрати найбільш підходящий. Все залежить від стану унітазу. Все дуже просто. Добре чистять унітаз засоби, які спеціально для цього створені. Але насправді не всі засоби зможуть впоратися з самим застарілим нальотом.

А ось з дезінфекцією і постійним чищенням такі засоби відмінно справляються. Тому краще стежити за чистотою регулярно, ніж потім шукати електроліт для чищення або робити ремонт трубопроводу.