Яка користь від кураги

Сьогодні поговоримо про користь кураги. Адже не тільки свіжі фрукти корисні для організму. У висушених ягодах і фруктах також міститься величезна кількість корисних елементів і вітамінів.

Наприклад, чорнослив потрібно їсти тим, хто хоче нормалізувати роботу
кишечника і тиску, а ось курагу, рекомендують їсти для поповнення заліза
в своєму організмі.

Досить з\’їдати всього лише 5 штучок кураги в день, що б забезпечити себе достатнім вмістом заліза. Також курага дуже багата вітаміном А.

А цей вітамін відповідає за жіночу красу. Вживання кураги щодня — це профілактика від зморшок. Курага забезпечує наш організм фосфором, калієм і кальцієм. Саме із за високого вмісту калію, курагу рекомендують вживати людям із серцево — судинними захворюваннями.

При виборі кураги, слід звернути увагу на колір. Не варто брати яскраво помаранчеву. Справжня курага має більш темний матовий вигляд. Якщо курага блискуча і яскраво помаранчевого кольору, значить її обробили. І користі курага така не принесе. У середній Азії наприклад, вважають, що найкориснішим є урюк. Це той же абрикос, тільки засушений з кісточкою. Виглядає він звичайно не так привабливо, як курага і більш твердий. Але користь від нього набагато більша. Перед вживанням кураги і урюка рекомендується обдати гарячою водою. Урюк для розм\’якшення можна потримати в цій воді не більше хвилини. Курага распарена таким чином краще засвоюється організмом.

Слід пам\’ятати, що курага є дуже калорійним продуктом. У 100 гр кураги міститься близько 275 кілокалорій, тоді як в 100 гр свіжого продукту — абрикоса — лише 45 ккал. Тому тим, хто стежить за своєю фігурою рекомендується з\’їдати в день не більше п\’яти штук. Цього достатньо для отримання від кураги всіх корисних речовин і вітамінів. Користь кураги безперечна. Але не варто їсти її занадто багато. Надмірне вживання кураги може призвести до розладу шлунку і звести нанівець всю користь кураги. З обережністю слід вживати курагу людям із зайвою вагою і діабетикам.
 
Читати також: