Як зробити монтаж електропроводки своїми руками

Поради по монтажу електропроводки:

Розетки, вимикачі, розподільчі коробки і електролічильник встановлюється в місцях сприятливих для монтажу та обслуговування, а електропроводка повинна бути прихована.

Вимикачі освітлювальних приладів зазвичай встановлюються на вході в кімнату, так щоб двері в кімнату при відкритті не закривали їх. Рекомендована висота установки вимикача 1,5 м, і заради зручності , в кожній кімнаті з одного боку.

Як зробити монтаж електропроводки своїми руками

За загальноприйнятими нормами розетки монтують на відстані 50 — 80 см від підлоги. Виходячи з правил пожежної безпеки; на кожні 6 квадратних метрів площі потрібно не менше однієї розетки, а в кухні три і більше.

Не дозволяється установлювати розетки і вимикачі у ванних кімнатах і туалетах, також ближче 50 см від труб газопроводу і всього що заземлено (раковини, батареї і т.д.).

При прокладанні електропроводки попередньо потрібно скласти схему розташування проводів для того щоб згодом при проведенні монтажних робіт (забивання цвяхів, свердління отворів) не пошкодити закладену в стіну проводку. Зберігши цю схему ви уникнете таких проблем. Також це допоможе краще вибирати кількість проводів на кожній ділянці проводки.

Проводка прокладаеться строго горизонтально і вертикально. Установка горизонтальної проводки проводиться не ближче 5 — 10 см від балок і карнизів, від стелі 10 — 15 см і 15 — 20 від підлоги. При прокладанні вертикальної проводки її потрібно віддалити від дверей і вікон, а також кутових поверхонь на відстань не менше 10 см. Провід не повинен доторкатися до металевих споруд.

Як зробити монтаж електропроводки своїми руками

Не дозволяється прокладати дроти пучками, між проводами повинно бути не менше 3 мм. Відгалуження проводки проводяться тільки в розподільних коробках. Розподільна коробка також служить орієнтиром для визначення ліній проводки в приміщенні. Існують два способи установки проводки, комбінований і прихований.

Переважно встановлюють приховану проводку, яка відрізняється довговічністю і безпекою в експлуатації. Її краще встановлювати в приміщеннях з підвищеною вологістю повітря (ванній кімнаті, туалеті і кухні). У приміщеннях у відкритому вигляді електропроводка не встановлюється.

Як зробити монтаж електропроводки своїми руками

Комбінований спосіб — проводку встановлюють в порожнистих коробах і плінтусах з передбаченими для цього перегородками в кабельних каналах. Також в цих каналах прокладається телефонний провід, телевізійний кабель.

Найбільш поширений і безпечний спосіб укладання проводки — розташування її в стіні, під штукатуркою. Є в такому монтажі і істотний мінус — це відсутність можливості підключення до проводки додаткових енергоспоживачів без пошкодження штукатурки і всього що на ній.

Як зробити монтаж електропроводки своїми руками

Електропроводка в будинку своїми руками

Існують деякі правила установки проводки таким способом:

— При прокладанні на дерев\’яній основі, між проводкою кладуть азбест завтовшки 3 мм.

— Не допускайте перетин проводів плоскої проводки. У разі відсутності такої можливості, ізоляцію в цьому місці покращують 3 — 4 шарами ізоляційної стрічки або за допомогою кембрика.

— Виводять дроти на поверхню зі стін в пластмасових і ізоляційних трубках.

— Забороняється фіксування проводки цвяхами. Зазвичай вона закріплюється пластмасовими хомутами або алебастром.

— З\’єднання проводки робляться в розподільних коробках пайкою, прессовкою або затискачами.

— Встановлювати проводку потрібно так щоб дроти кожній лінії були цілісними і з\’єднувалися в розподільних коробках.

Електроприлади повинні бути заземлені, тобто з\’єднані з контуром, який поширюється по всьому приміщенню. Не допускається заземлювати на труби водопроводу та опалення.