Як відрізняти паркетні та дерев\’яні підлоги

Найчастіше компанії, які торгують такими підлогами як штучний паркет і «паркетна дошка», самі придумують назву своїх продуктів. А це більш ніж неправильно. Про те, як насправді повинні класифікуватися дерев\’яні та паркетні підлоги, ми вам сьогодні розповімо.

КРОК 1
ВИЗНАЧІТЬСЯ З ТЕРМІНОМ ДЕРЕВ\’ЯНА ПІДЛОГА

Дерев\’яна підлога, або дерев\’яне покриття (англ. Wood floor) — це будь-яке покриття, яке на 30 відсотків складається з дерева або містить у собі шар цінної породи деревини. А далі, по суті, дерев\’яним покриттям може називатися що завгодно — паркетна дошка, паркет, шпонована дерев\’яна підлога і т.д. Можна їх усіх записувати в один ряд.

КРОК 2
РОЗБЕРЕМОСЯ, ЩО ТАКЕ ПАРКЕТ

Взагалі-то паркет — це поняття загальне. Їм може називатися будь яка дерев\’яна підлога викладена в інтер\’єрі і готовий до експлуатації.

Читати також: Як зробити перголу своїми руками

КРОК 3
РОЗБЕРЕМОСЯ, ЩО ТАКЕ ПАРКЕТНА ДОШКА
{PAGEBREAK}
Терміном «паркетна дошка» — вітчизняні компанії називають дерев\’яний аналог ламінату. Фраза «паркетна дошка» по суті визначення не має і використовується скоріше як словосполучення — дошка із дерева або плашка паркету, і при цьому абсолютно не відображає експлуатаційних і технічних властивостей даного матеріалу. «Паркетна дошка» — такий же матеріал економ-класу, як і «пластиковий ламінат», правда трохи дорожчий. Цей матеріал укладається на пенополіуретанову підкладку, при цьому не закріплюючись до основи нічим, а кожна «паркетна дошка» за допомогою «клік системи» або клейового скріплення з\’єднується одина з одною. Така поверхня не відновлюється, а ремонт проводиться за рахунок заміни пошкодженої дошки.

КРОК 4
РОЗБЕРЕМОСЯ, ЩО ТАКЕ ШТУЧНИЙ ПАРКЕТ

Класичний, або штучний паркет поставляється окремими плашками і укладається класичним способом. До основи, яка може бути будь-якого типу (цемент, фанера, бетон і т.д.), але обов\’язково має бути рівною, паркет клеїться намертво. Після цього, залежно від типу самого паркету, робиться його фінішна обробка. Не проводиться вона в тому випадку, якщо ви використовуєте готовий паркет.

КРОК 5
РОЗБЕРЕМОСЯ, ЩО ТАКЕ «ГОТОВИЙ ШТУЧНИЙ ПАРКЕТ»

Як правило, готовий штучний паркет вже практично готовий до експлуатації. Залишається тільки грамотно, в точності дотримуючись технологічних вимоги, його укласти. Буває він двох типів — покритий лаком масивний паркет, а також двошаровий паркет, що складається з основи зі спеціальної фанери і 3-5 — міліметрового шару деревини.

Як бачите, не все те, що здається однаковим, таким є. Не дозволяйте виробникам обманювати вас і вибирайте дерев\’яну підлогу правильно.