Як вибрати натяжну стелю?

У цій статті ви дізнаєтеся, за якими параметрами вибирати натяжні стелі, а так само про те, як не стати жертвою недобросовісних компаній.

Зовнішній вигляд

Зовнішній вигляд натяжної стелі залежить від трьох речей:

— типу матеріалу (тканина або плівка);
— фактури (глянець, сатин, мат);
— колір — вибираєте по каталогу (для кожного виробника свій обмежений набір кольорів);
— ширина матеріалу.

Тип матеріалу

Тканина

Тканинні стелі гарні тим, що завжди безшовні та екологічно чисті. З недоліків можна відзначити більш високу вартість і неможливість очищення, у разі забруднення. Вам будуть говорити, що вони легко миються, але насправді це не зовсім так. Бруд почиститься, але на світло буде видно місце, де відтирали плями.

Цей вид стель рекомендується в спальні і дитячі кімнати. В інші приміщення цей матеріал не рекомендується, оскільки невиправдано дорогий і непрактичний.

Плівка
{PAGEBREAK}
Натяжні стелі з плівки (ПВХ — полівінілхлорид) дешевше тканинних і набагато практичніше: можна в будь-який момент почистити, не боючись залишити слід, термін служби мінімум 10 років.

Фактура

Фактура матеріалу буває трьох основних видів:

— матова — шорстка поверхня, що імітує класичну стелю після фарбування;
— сатиновая — гладка відшліфована площину. Схожа на матову, але більш гладка;
— глянцева — дуже гладка, майже дзеркальна поверхня.

Матова фактура присутня у всіх видів натяжних стель будь-якої марки. Сатинова і глянцева фактура буває тільки у плівок (тканинні матеріали бувають тільки матові).

Колір

Колір натяжної стелі залежить від виробника. У кожного виробника є свій каталог матеріалів, в якому вказані номери всіх можливих відтінків, представлених в асортименті.

На жаль, не існує єдиної системи нумерації кольорів. Більше того, кожна компанія натяжних стель намагається створити свою внутрішню колірну градацію. Це ускладнює можливість порівняння одного і того ж матеріалу в різних фірмах.

Ширина

Ширина полотна впливає на наявність або відсутність зварних швів. Тканинні стелі спочатку безшовні, а ось плівкові поки ще існують шовні. Як правило, це кольорові матеріали, які не сильно затребувані. При замовленні натяжної стелі, уточніть у зморщок кількість швів, їх розташування і напрям.

Непомітність швів в чому залежить від напрямку світла і від точки перегляду. Вгадати ідеальне положення шва, при якому він буде менш помітний неможливо.

Не дайте себе обдурити!
{PAGEBREAK}
При виборі компанії для установки натяжної стелі дотримуйтесь ряд наших рекомендацій, які убережуть вас від «лівих» компаній:

1. Звертайтеся тільки в фірму, що має в наявності: реальний офіс або кілька офісів з виставковими стендами, веб-сайт, справжні сертифікати на всю продукцію, власне виробництво.

2. Пошукайте в інтернеті наявність поганих або хороших відгуків про компанію. Відгуки, представлені на сайті даної фірми не в рахунок.

3. Укладення договору та внесення передоплати здійснюйте тільки в офісі!

4. При укладенні договору і внесення передоплати, вимагайте касовий чек, сертифікат, кошторис на всі роботи. Зверніть увагу на реквізити компанії. За допомогою єдиного державного реєстру можна перевірити справжність компанії, і як давно вона працює на ринку.

5. Якщо вам потрібен безшовна стеля більш 300 см. в ширину, то майте на увазі, що більше 270 см. (В розтягнутому вигляді 300см.) Європейських полотен не буває. Ширину більшого розміру виробляють лише в Китаї. Виняток становить тільки тканинні полотна (вони бувають до 510 см.) і глянцеві плівки PONGS (320см.).

6. При встановленні тканинної стелі Descor зверніть увагу на край полотна. При уважному розгляді там можна прочитати «Made in Germany». Якщо напис відсутній, вимагайте сатисфакції.

7. Дуже часто установники натяжних стель роблять підміну матеріалу. Ви можете замовити одне, а за фактом отримаєте інше. На жаль, за зовнішнім виглядом визначити виробника може тільки досвідчений фахівець.

8. Приймаючи роботу, ретельно огляньте нову стелю. Особливу увагу варто звернути на: стики кутових з\’єднань, а також стики стелі і стіни (щілин бути не повинно); на відображенні вікна в стелі подивіться якість покриття (воно має бути рівномірним без переливів, а глянець повинен бути без вм\’ятин); люстра і світильники не повинні бути втоплені або виступати за площину стелі; перевірте працездатність всіх приладів (світильники, вентиляція, люстра і т.д.).