Якою повинна бути кухня вдома

Як створити затишок і гармонію в кухні? Таке питання хвилює багатьох господинь, адже кухня — одне з центральних місць у житті кожної родини. На це питання досить складно дати однозначну відповідь, адже все залежить від фінансових можливостей сім\’ї, побажань та уяви.

До
дизайну кухні в будь-якому випадку завжди слід підходити з душею, при
цьому розміщуючи всі необхідні предмети якомога раціональніше.
Мінімальний і життєво важливий набір кухонних предметів включає в
себе: зручну мийку, навісні шафи, обробний і обідній столи, холодильник,
плиту і, звичайно ж, побутову техніку.

Що стосується побутової техніки, вже досить давно зарекомендувала себе і користується попитом продукція німецької якості. Вона довговічна і надійна.

Кількість меблів необхідно визначати з числа осіб у складі сім\’ї. І так як на кухні відбувається процес приготування їжі всі робочі поверхні повинні легко очищатися і це вже питання гігієни. Порушення гігієни на кухні загрожує харчовими отруєннями і появою комах. Це основні і найважливіші правила — інше за бажанням.

Одним
з цікавих дизайнерських рішень є поділ приміщення кухні на дві різні за
функціями зони: робочу і обідню, але такий прийом підійде лише для тих,
у кого площа кухні більше 9 квадратних метрів.
У робочій зоні буде розташовуватися все необхідне для безпосереднього приготування їжі. А в іншій, тільки обідній стіл і стільці. Підлоги в цьому випадку розділяють за кольором і фактурою. У робочій зоні підлоги найкраще викласти плиткою для підлоги, а в обідній зоні зробити підлогу з імітацією дерева.

Такий прийом підійде для тих, хто бажає мати окрему їдальню і окремо кухню, але площа не дозволяє. Також це допоможе візуально збільшити простір приміщення.

У зоні їдальні цілком доречні картини над обіднім столом, краще місце для розміщення такої зони — біля вікна. У цьому випадку можна підібрати текстильні штори в тон обіднього столу.

У робочій зоні слід розміщувати все компактно. Кращим варіантом буде вбудована побутова техніка. Якщо є фінансова можливість, то установка вбудовуваної посудомийної машини просто необхідна. Це дозволить економити час, воду і місце на кухні. При
наявності посудомийної машини, можна обійтися найменшою або навіть
кутовию раковиною, а у сучасних вбудованих моделей посудомийних машин
вельми компактні розміри.
 
Читати також: