Як правильно мити ламінат: тонкощі і секрети

Переваги ламінату всі вже давно оцінили. Він добре утримує тепло і створює враження дерев\’яної підлоги. Доглядати за ним нескладно, але чи можна мити ламінат пароочищувачем і наскільки сильно він боїться гарячої води? Давайте розберемо ці питання докладніше.

Порядок за допомогою простих засобів

Регулярного прибирання потребує будь-яке підлогове покриття, і ламінат тут не виняток. Нагадаємо,
що ламінат являє собою багатошарові міцні дошки, в основі яких лежить
перероблена деревина, захищена зверху міцною смолянистою плівкою.
Дошки ламінату скріплюються між собою спеціальною системою замків і утворюють єдине полотно.

Опишемо спочатку традиційні та найпростіші правила прибирання. Її роблять у міру необхідності або призначають певні дні тижня. Досить усунути пил пилососом, а після протерти трохи вологою ганчіркою, щоб привести підлогу в порядок.

    — Отже, спочатку чистять ламінат пилососом, застосовуючи звичайну насадку для підлоги. Якщо раптом у вас немає пилососа, то можна таку чистку зробити за допомогою віника або щітки.
    —
На етапі вологого прибирання треба знати, як правильно мити ламінат. Сильно мочити його небажано, тому протирають підлогу добре вичавленою
ганчіркою або м\’якою шваброю, як завжди, у напрямку від стін і кутів до
центру і до виходу.

Виникає питання, яким миючим засобом користуватися, щоб провести дезінфекцію ламінату і усунути складні забруднення. Для цього цілком можливо застосувати рідке мило, розведене у воді. Ще краще мити ламінат за допомогою оцту. Його додають в теплу воду (столова ложка на 5 літрів), щоб відмити весь бруд.

Вибирайте тільки дуже м\’яку швабру, наприклад, поролонову, оскільки її легше віджати, і вона не насеет пошкоджень ламінату.

Якщо сильних забруднень немає, то можна обмежитися прибиранням пилососом, щоб зайвий раз не мочити підлогу.

Складні плями

Сліди, які залишаються після ремонту на підлозі, іноді дуже складно видалити. Якщо
у вас немає під рукою спецзасоби, щоб мити ламінат, то нанесіть на
пляму миючий засіб для вікон або для посуду, не розчиняючи його у
воді, і почекайте трохи, поки він подіє.
Потім зітріть все вологою ганчіркою. Можна протерти ламінат ваткою, змоченою в ацетоні або спирті, тільки діяти треба акуратно і швидко. Виливати велику кількість розчинника на підлогу заборонено.

Краплі густої фарби після ремонту, сліди парафіну або воску зчищають пластмасовим або дерев\’яним скребком. Якщо після чищення залишаються плями, то їх можна замаскувати поновлюючої пастою. Але найкраще не допускати такого випадку.

Більш правильно буде чистити підлоги спеціальними засобами, оскільки вони враховують особливості ламінату. Їх купують в будівельних і господарських магазинах.

    — Розведіть засіб для миття ламінату у воді.
    —
Намочіть в розчині швабру або губку і відіжміть.
   
— Протріть шваброю (губкою) підлогу.

Завжди звертайте увагу на інструкцію. Деякі засоби змивати не можна, оскільки вони утворюють захисну плівку, що додає ламінату блиск. Звичайні миючі речовини завжди змивають чистою водою.

 
Спецтехніка
 


Тепер ми впритул підійшли до питання, якою технікою краще мити. Не секрет, що в багатьох будинках і офісах сьогодні користуються пароочищувачем, щоб провести прибирання. Особливо популярні у нас прилади керхер, оскільки є великий вибір за ціною і потужності. Пароочищувачем керхер чистять м\’які меблі, килими, кахельну плитку і навіть штори. А чи можна їм мити ламінат?

 
Пароочищувать
 
 
Виявляється, що пароочищувачем можна чудово відмити приставший бруд і засохлі плями, що залишилися після ремонту. Для цього треба використовувати серветку, що додається до приладу керхер і до деяких інших марок. Щоб
занадто НЕ намочити підлогу, яка боїться гарячої води, слід правильно
налаштувати подачу пари, щоб він йшов не постійно, а періодично.
Замість серветок з мікрофібри, які пропонує той же керхер, деякі
домогосподарки користуються простими тонкими бавовняними рушниками.
 


Парова швабра і пилосос

Якщо ламінат у вас водостійкий, то можна почистити його миючим пилососом керхер. Він розбризкує розчин по поверхні і відразу ж його всмоктує разом з брудом. Завдяки цьому вплив на ламінат водою стає мінімальним, а сліди жиру і бруду зникають.

Багато різних думок є і з приводу парової швабри. Одні люди задоволені нею, інші скаржаться на малу ефективність. Зауважимо, що паровою шваброю не можна мити підлогу, у якої шви і замки не захищені герметиком. Для тих, хто вирішив все-таки зупинити вибір на паровій швабрі, рекомендуємо не користуватися нею занадто часто.

Якщо порівнювати пароочищувач керхер з пилососом, то у першого більше функцій. Втім, моделі і фірми є найрізноманітніші, тому завжди звертайте увагу
на те, до яких поверхнях можна застосовувати пристрій і чи підійде він для
повного прибирання вашого будинку і ламінату зокрема.

Який би спосіб чистки ви не вибрали, він не повинен включати в себе використання абразивних засобів. Все, що може створити мікротріщини і пошкодити захисний шар, стоїть під забороною.

Вибирайте миючий засіб ретельно. Він повинен добре відмивати бруд, але при цьому сильно не пінитися. Заборонено використання засобів, до складу яких входить гліцерин або бджолиний віск. Якщо випадково пролили воду на підлогове покриття, то витріть її швидше сухою ганчіркою.
 
Читати також: